آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88668
تاریخ انتشار : 14 آذر 1394 13:50
تعداد بازدید : 588

ملاقات بخش‎خصوصی ایران و ایتالیا در اتاق بازرگانی

بزرگ ترین هیات تجاری و صنعتی ایتالیا که طی ماه های اخیر به ایران سفر کرده است، به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران آمد و طی همایشی که به ابتکار اتاق مشترک ایران و ایتالیا برپا شد، از نزدیک با فعالان اقتصادی و بخش خصوصی ایران ملاقات کردند.


اتاق تهران- در این گردهمایی مسعود خوانساری رییس اتاق تهران با اعلام برنامه ریزی این نهاد بخش خصوصی برای برقراری ارتباط و همکاری های مشترک میان صنایع کوچک و متوسط ایران با همتایان خود در ایتالیا گفت: : با توجه به آنکه بنگاه های کوچک و متوسط در ایتالیا از توان و ظرفیت بالایی برخوردار هستند، ایجاد زمینه های همکاری مشترک میان صنایع کوچک و متوسط ایران با این بخش در ایتالیا از جمله اهداف اتاق تهران در دوره پساتوافق است.
رییس اتاق تهران همچنین صنعت گردشگری را یکی از زمینه های همکاری میان فعالان اقتصادی ایران و ایتالیا عنوان کرد و گفت: طی سال های اخیر، جوسازی های نامناسبی علیه ایران از سوی کشورهای غربی صورت گرفت که منجر به کاهش ورود گردشگران خارجی به ایران شد، اما پس از توافقات هسته ای صورت گرفته و به ویژه سفرهای متعدد هیات های اقتصادی از کشورهای مختلف به ایران، صنعت گردشگری بار دیگر در حال جان گرفتن است و این حوزه می تواند یکی از زمینه های مستعد همکاری میان دو کشور ایران و ایتالیا باشد.
خوانساری در همین رابطه افزود: براساس تصمیم اخیر دولت، اعطای ویزا در فرودگاه امام خمینی (ره)، زمینه ای را فراهم کرده تا هر تاجر متقاضی به ورود به ایران بتواند بدون موانع و بروکراسی های دست و پاگیر به ایران سفر کند که این در توسعه اقتصادی موثر است. همچنین در این نشست محمدمهدی بهکیش عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی مشترک ایران و ایتالیا نیز در خصوص فرصت های مناسب اقتصاد ایران، گفت: هم اکنون سرمایه گذاران زیادی علاقه مند به ورود به اقتصاد ایران هستند اما تاکید ایران، انجام سرمایه گذاری و فاینانس طرح های اقتصادی و رقابتی است.وی افزود: ایتالیا نباید از غافله اجرای طرح های اقتصادی در ایران عقب بماند. به گفته بهکیش، ایران هم اکنون به بازاری برای صادرات نیاز دارد و تاکنون بیشتر تمرکز اقتصاد ایران بر نفت بوده در حالی که هم اکنون هدفگذاری اصلی، توسعه صادرات است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :