آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88729
تاریخ انتشار : 15 آذر 1394 11:57
تعداد بازدید : 641

سیم کارت های جدید همراه اول با چه کدی واگذار می شوند؟

مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار تاکید کرد: با توجه به واگذاری سالانه حدود 300 هزار سیم کارت، ظرفیت برای واگذاری سیم کارت های دایمی هنوز موجود است.

ایسنا- در سال های اخیر واگذاری سیم کارت های همراه اول به گونه ای بوده که با به پایان رسیدن واگذاری کدهای قدیمی مانند کدهای 1 و2 علاقمندان خرید این نوع سیم کارتها مجبور بودند در بازار آزاد به تهیه سیم کارت مورد علاقه خود بپردازند. همین موضوع موجب شد قیمت این سیم کارت ها افزایش قابل توجهی پیدا کند و واگذاری سیم کارت های جدید از سوی اپراتور با پیش شماره های 8، 9 و 0 دنبال شود. 
حال مدتی است از سوی اپراتور واگذاری کدهای 8 و9 نیز متوقف شده و سیم کارت های جدید تنها با کد 0 وارد بازار می شوند. اکنون این سوال وجود دارد که پس از پایان این رنج اپراتور اول شماره های جدید خود را با چه کدی ارایه خواهد کرد؟
وحید صدوقی در پاسخ به این سوال که پس از به پایان رسیدن رنج کدهای صفر همراه اول این اپراتور به واگذاری چه کدی اقدام خواهد کرد، توضیح داد: تاکنون سیم کارت های دایمی را از شماره های موجود واگذار کرده ایم و همچنان این شماره ها با هماهنگی رگولاتوری در حال واگذاری است.
وی ادامه داد: علاوه بر این اگر این کدها مانند کدهای اعتباری ما به پایان برسد، قطعا از شماره های جدید واگذار خواهیم کرد.
مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است پس از پایان رنج صفر بار دیگر کدهایی مثل یک و دو واگذار شود، خاطر نشان کرد: در حال حاضر ظرفیت برای واگذاری سیم کارت های دایمی موجود است و پس از اتمام ظرفیت هم مانند کدهای اعتباری که با کد 990 شروع به خدمات دهی کردیم ممکن است کدهای جدیدی را واگذار کنیم که به هرحال در آن زمان این کدها اعلام خواهد شد.
شایان ذکر است سیم کارت های 0912 همراه اول که از چندی پیش سیر صعودی قیمت را دنبال می کردند همچنان در حال گران شدن هستند. 
به گفته فعالان بازار در حال حاضر قیمت سیم کارت های کد یک در بازار در کمترین رقم به دو میلیون و 500 هزار تومان می رسد که البته خرید این سیم کارت ها معمولا با مبلغ کمتری صورت گرفته و از افراد این سیم کارت ها بسته به میزان رند بودن با قیمت هایی بالغ بر دو میلیون و 200 هزار تومان خریداری می شود.
سیم کارت های کد دو هم در بازار با قیمتی بالغ بر یک میلیون و 400 هزار تومان به فروش رسیده و رقم خرید آنها بالغ بر یک میلیون و 200 هزار تومان است البته همان طور که اشاره شد در مورد این سیم کارت هم مانند سایر کدهای همراه اول بسته به میزان رند بودن شماره، قیمت آنها متغیر است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :