آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88730
تاریخ انتشار : 15 آذر 1394 11:59
تعداد بازدید : 726

آغاز رقابت تبلت های ویندوزی و نوت بوک

اگر چه تبلت ها در بدو ورودشان به بازار عرصه را بر مینی لپ تاپ یا نت بوک های کوچک تنگ کرده و جایگاه آنها را در اختیار گرفتند، اما نتوانستند به پیشروی خود در بازار ادامه دهند.

فناوران- بر اساس بررسی های صورت گرفته تبلت ها به ویژه نمونه های ارزان قیمت که باعث و بانی حذف مینی نوت بوک ها از بازار بودند حالا دیگر کمتر مخاطب داشته و می توان گفت که عمر محبوبیت این نوع تبلت ها در بازار بسیار کوتاه تر از هر رایانه شخصی دیگری حتی مینی لپ تاپ ها بوده است.
به گفته کارشناسان در حال حاضر این نوت بوک ها هستند که همچنان مخاطبان خود را حفظ کرده و بخشی از سهم محبوبیت بازار هم به تبلت های آندروییدی و IOS است. اما نکته مهم افزایش محبوبیت تبلت های ویندوزی است که به کیبورد مجهز بوده و نقش نوت بوک را بازی می کنند.
بر اساس برررسی های صورت گرفته از سوی مراکز تحقیقاتی در بازارهای جهانی تبلت های آندروییدی و آی پد با کاهش محبوبیت مواجه شده و در مقابل ویندوزی ها محبوب شده اند.
بر اساس آخرین گزارش آماری منتشر شده از سوی مرکز تحقیقاتی IDC، اگرچه در چند سال گذشته بازار جهانی رایانه های لوحی پررونق بود، ولی محبوبیت این محصول کاهش یافته است و تنها آن دسته از تبلت هایی که صفحه کلید جداشدنی دارند، فروش قابل قبولی را تجربه می کنند. پیش بینی های صورت گرفته حاکی از آن است که تبلت های ویندوزی با صفحه کلیدهای جداشدنی به آهستگی بازار جهانی این دستگاه ها را در دست می گیرند و فروش آنها از تبلت های آندروییدی و iOS هم بیشتر می شود.
بررسی های مرکز تحقیقاتی IDC گویای این امر است که در آینده رایانه های لوحی ویندوزی نسبت به تبلت های مبتنی بر آندرویید و iOS سهم یکسانی از بازار را تصاحب خواهند کرد. کارشناسان می گویند در بازار ایران هم با وجودی که نمونه های ویندزوی قیمت گرانی دارند، اما توجه ها به سمت این نوع تبلت ها جلب شده است.
کارشناسان بر این باورند که رقابت جدیدی بین تبلت های ویندوزی و نوت بوک در حال شکل گیری است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :