آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88731
تاریخ انتشار : 15 آذر 1394 12:2
تعداد بازدید : 791

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات

شرکت های ICT شناسنامه دار شوند

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: وام وجوه اداره شده برای تحریک فضای نوآوری و ارتقای محصولات حوزه ICT بایدبه صورت هدفمند تخصیص داده شود.


فناوران - امیرحسین دوایی افزود: فرآیند تخصیص وام طبق روال گذشته در حال انجام است، اما برای شناسایی راه های جدید به منظور اثر بخشی این وام ها در کنار پایبندی به الزام های قانونی،تلاش می شود.معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به سایت روابط عمومی این وزارتخانه گفت: مسئولان وزارت علوم، مراکز رشد و پارک های فناوری به همراه افراد خبره طی نشستی برای شناسایی راه های بهبود فرایند اعطای وام از طریق همکاری با نهادهای واسط قانونی را دنبال می کنند.
این مقام مسئول افزود: وزارتخانه ها نباید نقش تصدی گری در اجرای طرح های زیربنایی را بر عهده بگیرند، بلکه با توجه به محدودیت های قانونی و بوروکراسی موجود در سیستم های دولتی، باید وظیفه سیاستگذاری، برنامه ریزی و نظارت بر اجرای برنامه های مدون را دنبال 
کنند.
به گفته وی دستگاههای سیاست گذار لازم است نقش مغز متفکر در تدوین سیاستها و تخصیص منابع را به مجریان برنامه های زیرساختی برعهده گیرند و با دینفعان غیر دولتی و بخش خصوصی هوشمندانه رفتار کنند.
دوایی، خواستار تهیه شناسنامه فناوری برای شرکت های صنعت ICT (فناوری اطلاعات و ارتباطات) کشور از سوی نظام های سندیکایی و صنفی شد و تاکید کرد: این امر در حوزه مخابرات به نحو بهتری ساماندهی شده ولی در حوزه فناوری اطلاعات کار بیشتری نیاز دارد.
وی اضافه کرد: وظیفه نهادهای کارفرمایی به خصوص در حوزه طرحهای کلان آن است که اطلاعات لازم از نیازهای فناورانه آن طرح ها را به صورت دقیق و با معیارهای استاندارد در اختیار جامعه صنعتی کشور قرار دهند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، توانمندی و اتصال شرکتهای ایرانی به همتاهای بین المللی را راهگشای ورود به بازارهای برون مرزی دانست و گفت: تهیه شناسنامه از توان داخلی یک شرط لازم است که امکان تدوین برنامه های حمایتی برای ورود آنها به زنجیره های تامین داخلی و بین المللی را برای مسئولان فراهم می آورد.
بر اساس این گزارش به منظور ارتقا و توسعه کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور و تولید برنامه های نرم افزاری و ایجاد زمینه صدور خدمات فنی و مهندسی در زمینه ICT؛ وجوهی از محل منابع داخلی شرکتهای وابسته به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تحت عنوان وجوه اداره شده تخصیص داده شده 
است.
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در چارچوب ضوابط و مقررات موجود و برای حمایت از پروژه ها و طرح های توسعه ای اشتغال آفرین و یا صادرات کالا و خدمات بخش های خصوصی و تعاونی غیر دولتی از محل این منابع تسهیلاتی را به شرکت های واجد شرایط اعطا می کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :