آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88733
تاریخ انتشار : 15 آذر 1394 12:5
تعداد بازدید : 664

وزیر اقتصاد تاکید کرد:

لزوم به کار گیری فناوری‎های نو در صنعت بیمه

علی طیب نیا، وزیر اقتصاد و دارایی کشورمان روز گذشته در همایش بیمه و توسعه بر لزوم به کارگیری فناوری‎های نو در صنعت بیمه کشور تاکید کرد

فناوران- طیب نیا در سخنرانی خود در این همایش یکی از چالش‎های صنعت بیمه را بیگانه بودن با فناوری‎های نو و جدیدی دانست که در این صنعت در دنیا مورد استفاده قرار می‎گیرد و گفت: با برداشته شدن تحریم‎ها امکان استفاده از این تکنولوژی‎ها فراهم می‏شود و شرکت‎های بیمه باید به این مهم توجه کنند. 
وی افزود:  امروزه در تمامی کشورهای جهان صنعت بیمه از اجزای لاینفک بازارهای مالی محسوب می شود. شرکت های بیمه از نهادهای اثرگذار در بازار مالی و بازار سرمایه محسوب می‎شوند و به توسعه اقتصادی کشورها و ارتقای رفاه عمومی کمک می‎کنند. 
وی با بیان اینکه یکی از خدمات صنعت بیمه به تولید و سرمایه گذاری، پوشش ریسک ها و خطرات و جبران خسارت ناشی از بروز حوادث است که پوشش دادن به خطر آینده را پیش بینی پذیر می‎کند و باعث رشد سرمایه گذاری می‎شود.
وی با بیان اینکه صنعت بیمه از طریق ایجاد آرامش، نقش قابل توجهی در رفاه ایجاد می کند، گفت: منابع مالی انباشته شده در صنعت بیمه باعث رشد اقتصادی و سرمایه گذاری می شود.
طیب نیا ادامه داد: فاصله زمانی دریافت حق بیمه و پرداخت خسارت باعث می شود صنعت بیمه از حجم انبوهی از ذخایر فنی برخوردار باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :