آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88735
تاریخ انتشار : 15 آذر 1394 12:11
تعداد بازدید : 654

9 فن بازار جدید در استان ها راه می افتد

رییس پارک علم و فناوری پردیس از تشکیل ۹ فن بازار جدید در استان های کشور تا سه سال آینده خبر داد.

خبرگزاری مهر- مهدی صفاری نیا با بیان اینکه دانش، فناوری و نوآوری، بزرگ ترين ثروت كشورها محسوب می شوند، گفت: فرآيند توسعه اقتصادی دانش محور نيازمند زيرساخت هايی برای تجاری سازی يافته های پژوهشی و تسهيل مبادلات و انتقال صحيح فناوری است.
وی ادامه داد: يكی از ابزارهايی كه برای تسهيل فعاليت های توسعه فناوری، شفاف سازی و تقويت بازار فناوری در دنيا مورد استفاده قرار می گيرد، فن بازارها هستند تا بدین واسطه به ايجاد يا فعال تر شدن بخش های مختلف درگير با مقوله تجاری سازی، مبادله و توسعه فناوری كمک كنند.
رییس پارک علم و فناوری پردیس افزود: وظیفه فن بازارها، گردآوری و مديريت اطلاعات مرتبط با دستاوردها و نيازهای فناوری منطقه، با هدف تعريف همكاری از طريق اشتراک اين اطلاعات در سطح منطقه و با ساير مناطق كشور است. فن بازار محلی برای مبادلات تکنولوژی است که نقش واسطه ای برای رساندن اطلاعات تکنولوژی به «عرضه کنندگان»، «متقاضیان»، «کارآفرینان» و «سرمایه گذاران» دارد.
صفاری نیا خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۲فن بازار ملی با همکاری پارک های علم و فناوری، جهاددانشگاهی و شهرک های فناوری که زیر مجموعه وزارت صنایع هستند در استان های کشور ایجاد شده است.
وی با تاکید بر اینکه در حال  حاضر ۹ تقاضا برای ایجاد فن بازار در استان های  وجود دارد، گفت: ما تلاش داریم تا سه سال آینده در تمام استان های کشور، یک شعبه فن بازار ایجاد کنیم.
صفاری نیا با بیان اینکه در فن بازار ارائه مشاوره در خصوص مراحل انتقال تکنولوژی نیز انجام می گیرد، عنوان کرد: ما از طریق شبکه فن بازار می توانیم بانک اطلاعات فناوری کشور را نیز تکمیل کنیم.
وی با تاکید بر اینکه البته برخی دانشگاه ها و صنایع خاص هم می توانند یک فن بازار تخصصی داشته باشند، گفت: در حال حاضر بانک اطلاعات فن بازار کشور در حال تکمیل است تا بر این اساس زمینه داد و ستد فناوری در داخل و خارج تسهیل شود.
به گفته وی، عملیات ارایه خط اعتباری بانک صندوق نوآوری و شکوفایی برای لیزینگ محصولات شرکت های دانش بنیان، اعطای تسهیلات به همه خریداران محصولات شرکت های دانش بنیان با نرخ پایین از طریق فن بازار انجام می گیرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :