آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88753
تاریخ انتشار : 15 آذر 1394 13:12
تعداد بازدید : 654

آندرویید و آی او اس منسوخ می شوند

برخی کارشناسان معتقدند دو سیستم عامل آندرویید و آی او اس با وجود محبوبیت فعلی در آینده نه چندان دور منسوخ شده و اهمیت و اعتبار فعلی خود را از دست خواهند داد.

 خبرگزاری فارس- این کارشناسان معتقدند با توجه به اهمیت و کاربرد روزافزون گوشی های تلفن همراه در زندگی روزمره طراحی فعلی این سیستم عامل ها پاسخگوی نیازهای روزمره نخواهد بود.
امروزه شاهد عرضه گوشی ها و تبلت های همراه با نمایشگرهای بزرگ و طراحی صدها برنامه متنوع شخصی و حرفه ای برای استفاده در این محصولات هستیم. اما آندرویید و iOS هیچ یک نمی توانند در سال های آینده پاسخگوی نیازهای کاربران باشند و محدودیت های آنها روز به روز افزایش می یابد.
به اعتقاد این متخصصان، کروم دیگر سیستم عامل ساخت گوگل هم می تواند فرصت هایی برای رشد فراهم کند، اما این سیستم عامل کاملا مبتنی بر وب هم پاسخگوی نیازهای کاربران نیست و بازار نیازمند سیستم عاملی است که هم به سهولت قابل استفاده باشد و هم از توانمندی بالایی برای انجام امور حرفه ای و شخصی برخوردار باشد.به نظر می رسد شرکت هایی مانند گوگل خود به محدودیت های سیستم عامل های تولیدی خود پی برده باشند، زیرا اخباری در مورد تصمیم گوگل برای ارتقای آندرویید یا حتی بازنشسته کردن آن به گوش رسیده است. البته گوگل خود در این زمینه سکوت اختیار کرده ولی برنامه های این شرکت و همین طور اپل برای حضور گسترده در دنیای اینترنت چیزها و نیاز میلیاردها ابزار الکترونیک از حسگرهای ساده گرفته تا خودروها برای بهره مندی از سیستم عامل های مناسب برنامه ریزی برای به روز کردن آندرویید یا طراحی سیستم عامل جدیدی را ضروری کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :