آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88807
تاریخ انتشار : 16 آذر 1394 11:21
تعداد بازدید : 684

اختصاص خط اعتباری درحوزه فناوری اطلاعات میان سوئد با ایران

مذاکرات اریکسون با اپراتورهای موبایل و اینترنت ایران

وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات گفت: اختصاص خط اعتباری و فاینانس از سوی سوئد به ایران، به توسعه همکاری دوجانبه بویژه در بخش فنآوری اطلاعات و ارتباطات کمک خواهد کرد.

ایرنا- محمود واعظی دیروز بعد از دیدار با میکاییل دامبرگ وزیر امور شرکت ها و نوآوری سوئد، افزود: اختصاص این خط اعتباری و یا فاینانس کمک خواهد کرد پروژه های مشترک بهتر به نتیجه رسیده و زمینه های بیشتری برای همکاری دوجانبه فراهم شود.
وزیر ارتباطات، به روابط دیرینه دو کشور در بخش های مختلف بویژه صنعت اشاره کرد و گفت: اریکسون از جمله شرکت های سوئدی است که سابقه 116 سال همکاری با ایران را دارد.
واعظی، عزم دو کشور برای توسعه همکاری های دوجانبه به خصوص در حوزه ICT(فناوری اطلاعات و ارتباطات) را مورد تاکید قرار داد و گفت: سوئد کشوری بود که در دوران تحریم ها ایران را رها نکرد و ارتباط خود با اپراتورهای ایرانی را ادامه داد؛ بنابراین امروز نیز مصمم به توسعه فعالیت ها با این کشور هستیم.
وزیر ارتباطات افزود: سوئد در این دو ماه اخیر مذاکرات خوبی با اپراتور های ایرانی داشته و حتی قراردادهایی با شرکت های همراه اول، ایرانسل و های وب منعقد و با شرکت رایتل نیز مذاکرات خود را شروع کرده
است.
وی گفت: انعقاد این قراردادها نشان می دهد می توان در حوزه ICTبا سوئد کارهای خوبی به انجام رساند.
واعظی ادامه داد: با توجه به تجربه های خوب سوئد در بخش های مختلف از جمله سخت افزاری و نرم افزاری فناوری های ارتباطات، زمینه های بسیار خوبی برای همکاری دوجانبه وجود دارد. ما می توانیم در بخش دولت الکترونیک نیز از تجربه های این کشور استفاده 
کنیم.
وزیر ارتباطات، گسترش همکاری ها در بخش آموزش و تحقیق و توسعه را از دیگر اولویت ها توسعه مناسبات دوجانبه با سوئد برشمرد و گفت: مقرر شد دفتر شرکت اریکسون شمار نیروهایش در تهران که اکنون 400 نفر در آن فعالیت می کنند را افزایش دهد؛ همچنین دفتر تجاری این کشور در ایران نیز فعال تر شود.
 سرمایه گذاری بیشتری در ICT ایران می کنیم
وزیر امور شرکت ها و نوآوری سوئد نیز با ابراز خرسندی از حضور در ایران گفت: ایران و سوئد رابطه دیرینه خوبی داشته اند و ما به دنبال جهش و ایجاد فرصت همکاری در بخش های مختلف هستیم.
میکاییل دامبرگ در دیدار با وزیر ارتباطات، ایران را از جمله شرکای قدیم و مهم سوئد در منطقه دانست و گفت: امیدواریم با برداشته شدن تحریم ها شاهد روابط خوب سیاسی و اقتصادی باشیم.
وی حضور هیات بلند پایه سوئدی را وسیله ای جهت گسترش همکاری ها عنوان کرد و گفت: سوئد از بزرگترین بازیگران ICT دنیاست و توانسته در زمینه ICT رشد خوبی داشته باشد.
وزیر امور شرکت ها و نوآوری سوئد با ابراز امیدواری نسبت به روابط جدید در صنعت ICT دو طرف گفت: در ICT سرمایه گذاری بیشتری کنیم.
او افزود: یک دهم مردم دنیا از بازی های کامپیوتری سوئدی استفاده می کنند و این شرکت های سوئدی نقش مهمی در بازار بین المللی دنیا داشته اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :