آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88808
تاریخ انتشار : 16 آذر 1394 11:22
تعداد بازدید : 630

بازار ایران از تخفیف های سال نو میلادی بی بهره است

فرا رسیدن سال نو میلادی هیچ گاه تاثیری بر بازار کامپیوتر ایران نگذاشته و کاربران ایرانی نصیبی از تخفیف های پایان سال میلادی نمی برند. با این حال برخی خریداران همچنان انتظار دارند که فروشندگان بازار کامپیوتر ایران به پیروی از بازارهای جهانی قیمت ها را کاهش دهند.

فناوران- امسال هم با توجه به رکود حاکم بر بازار و رشد قیمت ها، این انتظار بیشتر شده و خریداران تصور می کنند که باید فروشندگان برای جلب توجه خریداران اقدام به کاهش قیمت به بهانه فرا رسیدن سال نوی میلادی کنند. تصمیم برخی از فروشگاه های مجازی در رابطه با برگزاری رویدادهایی چون جمعه سیاه البته به صورت اینترنتی نیز موجب شده است که این انتظار نزد خریداران بیشتر شود.
اما کارشناسان بر این باورند که چنین رخدادهایی هرگز در بازار ایران تاثیری نداشته و نخواهد داشت.
به گفته فعالان بازار و کارشناسان، تاثیر تعطیلات سال نو میلادی بر بازار کامپیوتر ایران غیرممکن است. 
آنها در مقابل می گویند که تعطیلات سال نوی چینی یا به عبارتیChinese New Year تاثیر بیشتری روی بازار کامپیوتر ما که از لحاظ واردات کالاها به شدت به این کشور وابسته هستیم، می گذارد.
به گفته میرزاده، یکی از فعالان بازار، از آنجا که بیشترین مراوده تجاری ما برای واردات کامپیوتر و کالاهای حوزه آی تی با کشور چین است، تعطیلات سال نوی این کشور تاثیر بیشتری روی بازار کامپیوتر ما و روند قیمت ها و همچنین میزان عرضه کالا به بازار 
می گذارد. 
به گفته وی، معمولا در این ایام کالاها با تاخیر وارد بازار داخلی می شوند و قیمت ها نیز افزایش 
می یابند.
یکی دیگر از فعالان بازار هم در این باره می گوید: در حال حاضر شرایط بازار در حدی پیچیده و بحرانی است که کاهش عرضه و رشد قیمت ها به دلیل نزدیك شدن به تعطیلات سال نوی میلادی چندان اهمیتی ندارد.
به گفته وی، شاید مهم ترین اتفاقی که تعطیلات سال نوی میلادی و چینی روی بازار ما بگذارند تاخیر در عرضه کالا و رشد قیمت ها در مورد کالاها به ویژه کالا FAST MOVING 
باشد.
فعالان بازار بر این باورند که با توجه به شرایط بازار و نوسان نرخ دلار آزاد به نظر می رسد که شاهد هیچ تغییر مثبتی در بازار نباشیم و در شرایط فعلی همه چیز به نوسانات نرخ دلار بستگی دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :