آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88810
تاریخ انتشار : 16 آذر 1394 11:26
تعداد بازدید : 944

سخنگوی کمیته اجرایی نمایشگاه الکامپ اعلام کرد:

تلاش برای دعوت از رییس جمهور برای افتتاح الکامپ

سخنگوی کمیته اجرایی نمایشگاه الکامپ با اعلام تلاش برای حضور رییس جمهوری در مراسم افتتاحیه این رویداد گفت: استقبالی که از الکامپ 2015 صورت گرفته نسبت به سال قبل به مراتب بیشتر بوده و ما از سوی شرکت های مختلف به میزان دو برابر بیش از مساحت غرفه هایی که در اختیار داریم درخواست داشتیم.


ایسنا- باقر بحری به ارایه توضیحاتی در خصوص بیست ویکمین نمایشگاه الکامپ پرداخت و با بیان این که در حال حاضر 350 شرکت داخلی در نمایشگاه الکامپ حضور خواهند داشت، گفت: البته 150 شرکت هم برای حضور در این رویداد اعلام آمادگی کرده بودند که بعدها به دلایلی از جمله عدم امکان دسترسی به غرفه های مدنظرشان، از شرکت در این رویداد باز ماندند. 
بحری در ادامه صحبت های خود با بیان این که در سال جاری سعی شده است از نظر محاسبات ارقام ارزی- ریالی به طور شفافی برخورد شود، ادامه داد: این نوع برخورد می تواند سوتفاهم های مختلف را برطرف کند، البته همچنان بسیاری با مساله برخورد ارزی مشکل دارند، اما این موضوع از حیطه اختیارات ما خارج بوده و تصمیم گیری درباره آن برعهده سازمان نمایشگاه هاست. 
سخنگوی کمیته اجرایی نمایشگاه الکامپ در پاسخ به این سوال که در سال جاری با توجه به اتفاقاتی که در عرصه روابط بین الملل ایران رخ داده حضور شرکت های خارجی در این نمایشگاه چگونه ارزیابی می شود، توضیح داد: موضوع برجام روی بسیاری از مسایل و جریانات کشور تاثیر گذاشته است، اما شاید تاثیر آن از نظر حضور نمایشگاهی کشورهای مختلف را در سال های آتی شاهد باشیم. البته همچنان شرکت هایی از کشورهای مختلف دنیا از جمله آمریکا، روسیه، کشورهای اروپایی، چین، تایوان و امارات در الکامپ غرفه خواهند داشت. 
بحری در ادامه در خصوص صحبت هایی که مبنی بر ادغام دو نمایشگاه الکامپ و تلکام مطرح می شود، ادامه داد: برگزاری همزمان این دو نمایشگاه ممکن است فرصت ارایه خدمات و سرویس های لازم به هر دو حوزه را محدود کند، اما از سوی دیگر این روزها این دو حوزه به شدت با یکدیگر عجین بوده و در نهایت ما همواره صحبت از ICT می کنیم. در چنین شرایطی اگر ظرفیت های پذیرایی از مردم وجود داشته باشد به نظر برگزاری همزمان این دو نمایشگاه اقدام درست‏تری خواهد بود. 
وی با یادآوری این که نمایشگاه الکامپ امسال در روزهای 23 تا 26 آذرماه در محل دایمی نمایشگاه های تهران برگزار می شود، گفت: در نمایشگاه امسال به دنبال آن هستیم که با توسعه بازار و خارج کردن صنف از رکود که جزو مشکلات اساسی به شمار می رود گامی مثبت برداشته و اقدامی انجام دهیم که بعد از نمایشگاه در بازارهای حوزه تحرکی ایجاد شود. 
بحری در پایان با بیان این که تلاش می شود برای افتتاحیه این نمایشگاه رییس جمهور یا حداقل معاون اول وی حضور داشته باشند از دعوت از وزیر ارتباطات و دبیر شورای عالی فضای مجازی برای حضور در افتتاحیه این رویداد خبر داده و یادآور شد: در سال جاری یک سالن نیز به بحث دولت الکترونیکی اختصاص خواهد داشت. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :