آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88812
تاریخ انتشار : 16 آذر 1394 11:30
تعداد بازدید : 818

وزارت ارتباطات، آماده برگزاری الکترونیکی انتخابات

وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات گفت: با هدف برگزاری انتخابات الکترونیکی، تقویت شبکه ارتباطات کشور به ویژه در مناطق دارای ضعف، در دستور کار قرار گرفته است.

ایرنا- محمود واعظی افزود: با هدف بررسی وضعیت ارتباطات کشور در آستانه برگزاری انتخابات الکترونیکی، کمیته فعالی در وزارت ارتباطات تشکیل شده و برنامه ریزی برای این مهم را در دستور کار خود قرار داده است.
وی گفت: این کمیته برنامه های لازم برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در مناطق دارای ارتباطات مناسب را انجام داده است.
واعظی تقویت شبکه اینترنت، تلفن همراه و تلفن ثابت با هدف ارائه خدمات مطلوب در ایام برگزاری انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی را از مهم ترین برنامه های تدوین شده این کمیته دانست.
وزیر ارتباطات با یادآوری تشکیل ستاد انتخابات الکترونیکی در وزارت کشور گفت: یکی از معاونان وزارت ارتباطات نیز در این ستاد حضور جدی دارد و برنامه ریزی های لازم را انجام می دهد.
وی افزود: براین اساس هر منقطه ای که ارتباطات آن دچار مشکل می شود را برطرف کرده و در روستاهایی که اینترنت نفوذ کمتری دارد با اولویت رسیدگی خواهد شد.
هم زمان با این اظهارات، رییس ستاد انتخابات استان تهران گفت: زمان قابل توجهی برای آمادگی برگزاری انتخابات باقی نمانده و برگزاری الکترونیکی انتخابات مستلزم آموزش مجریان انتخابات است.
سیدشهاب الدین چاوشی با اشاره به وجود آمادگی نسبی برای برگزاری انتخابات الکترونیکی در استان تهران گفت: در حال حاظر در انتظار اعلام نظر نهایی شورای نگهبان برای برگزاری الکترونیکی انتخابات هستیم البته زمان قابل توجهی برای آمادگی برگزاری انتخابات باقی نمانده و برگزاری الکترونیکی انتخابات مستلزم آموزش مجریان انتخابات است.
وی افزود: گروه های سیاسی و جناح های مختلف باید به گونه ای رفتار کنند تا اخلاق انسانی و اسلامی در جریان برگزاری انتخابات مراعات شود. گروه های سیاسی که تنور انتخابات را گرم می کنند لازم است نسبت به حفظ حرمت هم اقدام کرده و در بیان دیدگاه ها و نظرات از سیاه نمایی پرهیز کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :