آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88838
تاریخ انتشار : 16 آذر 1394 12:12
تعداد بازدید : 1730

نسل جدید عکاسی سلفی در راه است

در چند سال اخیر، تب سلفی بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند را گرفتار کرده است. تصاویری که افراد با گوشی از خود و اطرافیانشان به صورت سلفی می گیرند، در شبکه های اجتماعی به وفور یافت می شود. همچنین تعداد بی شماری از نرم افزارهای کمکی برای این کار نیز به بازار آمده است.


فناوران- در همین راستا شرکت های سازنده گوشی های هوشمند نیز از قافله عقب نمانده و با تقویت کارکرد دوربین جلو، قابلیت گرفتن سلفی ها را به فهرست قابلیت های محصول خود می افزایند.
اما یکی از جدیدترین اپلیکیشن ها، نرم افزارهای سلفی سه بعدی موجود در بازار است که دو شیوه متفاوت برای تهیه تصویر سه بعدی دارند. 
در شیوه اول، تصویری با فرمت GIF از صورت کاربر گرفته می شود.
فناوری دوم نیز به این شکل است که ابتدا یک مدل پیش فرض از سر انسان در نرم افزار تعریف می شود سپس برخی جزییات تهیه شده از طریق دوربین گوشی، روی این مدل پیش فرض پیاده می شود.
مساله مهم این که این شیوه ها نمی توانند بسیاری از جزییات موجود روی چهره انسان را در تصویر نهایی بگنجانند.
در نتیجه سلفی های سه بعدی تهیه شده با این نرم افزارها کیفیت بالایی نداشته و شباهت زیادی با صاحب عکس ندارند.
اما نرم افزار 3DSelfie از یک فناوری کاملا متفاوت بهره می برند. در این شیوه ابتدا نرم افزار، انبوهی از نقطه ها را روی تصویر چهره فرد (یا هر چیز دیگر) قرار می دهد.
سپس الگوریتم این نرم افزار، فواصل و ابعاد این نقطه ها را تشخیص داده و به این ترتیب یک تصویر سه بعدی بسیار دقیق را شکل می دهد.
این همان شیوه ای است که ربات های پیشرفته می توانند اجسام و افراد مقابل خود را شناسایی کنند.
همچنین کاربر می تواند تصویر سلفی سه بعدی را حین انجام کار روی صفحه مشاهده کند. به این ترتیب کاربر می تواند از زوایای مورد نظر تصویری سه بعدی از خود تهیه کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :