آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88909

رکورد تماس خارجی ایرانی ها شکست

وزیر ارتباطات گفت: در مقایسه با اربعین سال گذشته که ارتباطات قفل شده بود و هیچ ارتباطی برقرار نمی شد امسال با برقراری ۳۷ میلیون دقیقه مکالمه ، کار بسیار بزرگی انجام شد.

فارس - محمود واعظی درباره ارزیابی وضعیت ارتباطات در اربعین 94، افزود: از ارتباطات اربعین راضی هستم و معتقدم کار بسیار بزرگی انجام شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با توجه به اینکه 50 درصد ارتباطات اربعین مربوط به اپراتورهای ایرانی و 50 درصد مربوط به اپراتورهای عراقی است طبیعی است که در محل های پرجمعیت اپراتورهای عراقی توان سوئیچ کردن حجم زیادهای تماس ها را نداشته اند.
وی ادامه داد: به همین دلیل از مجموع 37 میلیون دقیقه مکالمه ای که برقرار شده (طبق آخرین اطلاعات) 29 میلیون دقیقه تماس از ایران به عراق و 8.5 میلیون دقیقه تماس از عراق به ایران بوده است.
واعظی گفت: اینکه در روز اربعین (چهارشنبه) 5 میلیون دقیقه مکالمه بین ایران و عراق برقرار شد؛ در حالی است که تاکنون مجموع تلفن بین الملل ایران در یک روز حداکثر 10 میلیون دقیقه بوده است و از این رو میزان مکالمات روز اربعین یک رکورد در تماس بین الملل ایران به مقصد یک کشور به حساب می آید.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: کمیته ای که به سرپرستی مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت به عراق رفته تلاش زیادی برای بهبود کیفیت ارتباطات در اربعین امسال انجام داد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :