آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88912
تاریخ انتشار : 17 آذر 1394 11:44
تعداد بازدید : 1183

صدور پروانه الکترونیکی برای فعالیت تجاری

معاون امور فنی و گمرکی گمرک ایران در خصوص ساماندهی ۲۷۰۰ حق‎العمل کار گمرکی گفت: برای این افراد پروانه الکترونیکی صادر می شود و بدون آن امکان فعالیت تجاری وجود ندارد.

ایسنا- فرود عسگری در مورد الکترونیکی شدن کارت ترخیص کاری کارگزاران گمرکی افزود: تمامی کارگزاران گمرکی از اول آذرماه با مراجعه به آدرس اینترنتی merchant.Irica.ir می‎توانند نسبت به تکمیل فرم اطلاعاتی و بارگذاری تصویر پروانه کارگزاری، عکس پرسنلی خود و کارمندان تحت پوشش به همراه تکمیل فرم تعهدنامه مربوطه اقدام کنند.
وی ادامه داد: طبق ماده 128 قانون امور گمرکی کارگزار گمرکی به شخصی گفته می شود که تشریفات گمرکی کالاهای متعلق به اشخاص دیگر را به وکالت از طرف آنان انجام دهد. حدود اختیارات وکیل باید به تفکیک در وکالت نامه رسمی که توسط موکل در فرم نمونه ارائه شده توسط گمرک ایران تنظیم می شود، روشن باشد.عسگری با بیان اینکه هدف از الکترونیکی شدن کارت ها، ساماندهی و نظام بخشی به فرآیند حق العمل کاران گمرکی است یادآور شد: کارگزار گمرکی باید پروانه مخصوص از گمرک دریافت کند و این پروانه برای ترخیص کالا از تمامی گمرکات کشور معتبر است.
به گفته معاون رئیس سازمان گمرک درحال حاضر 2 هزار و 700 نفر حق العمل کار گمرکی در امر واردات، صادرات و ترانزیت در کشور فعال هستند.وی هشدار داد در صورت عدم اقدام لازم جهت ثبت نام اخذ پروانه الکترونیکی ضمن عدم امکان اظهار و انجام تشریفات قانونی صدور کارت، وجود نخواهد داشت. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :