آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 88934
تاریخ انتشار : 17 آذر 1394 12:15
تعداد بازدید : 1171

باربی اطلاعات کودکان را به هکرها می دهد

تعدادی از عروسک های جدید باربی که قابلیت اتصال به شبکه های بی سیم وای فای را دارا هستند به هکرها امکان می دهند که اطلاعات شخصی مربوط به کودکان را سرقت کنند.

ایتنا- محققان امنیتی از وجود حفره های امنیتی خطرناک در عروسک های یاد شده خبر می دهند که هک کردن عروسک های یاد شده موسوم به Hello Barbie را ممکن می کند. از ابتدای عرضه عروسک های یاد شده در اوایل سال ۲۰۱۵ بسیاری از والدین و گروه های مدافع حریم شخصی و حقوق کودکان در مورد خطرات استفاده از آنها هشدار داده بودند.  
در داخل این عروسک یک میکروفون نصب شده که به سؤالات کودک گوش کرده و پاسخ مناسب به آنها را از طریق یک بانک داده انتخاب و ارایه می کند.  
به همین منظور این عروسک از طریق فناوری بی سیم به اینترنت و یک سیستم کلود حاوی اطلاعات گوناگون در مورد موضوعات مختلف متصل می شود. در واقع سیستم پرسش و پاسخ این عروسک با کودکان شباهت زیادی به برنامه های دستیار صوتی سیری و کورتانا در سیستم عامل های iOS و اندروید دارد. 
کارشناسان امنیتی می گویند عروسک های سخنگوی سلام باربی پس از مدتی معاشرت با هر کودک از علایق، ترجیحات و اولویت های او مطلع می شوند و پاسخ های خود به وی را بر همین اساس تنظیم می کنند. 
البته برخی کارشناسان هم بیم دارند که این عروسک ها در عمل نقش های تربیتی بر عهده گرفته و بخواهند آموزش ها و طرز تفکر و تلقی خاصی را به آنها بیاموزند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :