آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89041
تاریخ انتشار : 18 آذر 1394 12:45
تعداد بازدید : 995

شارژ هایی که مثل آب در اربعین خورده شد

امسال حدود 2 میلیون زائر ایرانی در پیاده روی اربعین حضور داشتند که سهم هر زائر حدود 18 دقیقه مکالمه بوده است.

خبرگزاری فارس-  امسال اپراتورهای تلفن همراه تعرفه های یکسانی برای اربعین داشتند و از این رو تفاوتی در هزینه ها نبود اما آمار رویدادهای سابق نشان می دهد میزان استفاده از سیم کارت های همراه اول بیشتر از سایر اپراتورهاست. البته رومینگ سیم کارت تمام اپراتورها به محض ورود به عراق فعال نشد و سرویس دهی برخی سیم کارت ها با تاخیر آغاز شد که برخی زائران نیز اعلام کردند رومینگ سیم کارتشان تا پایان سفر نیز فعال نشده است.وای فای رایگان همراه اول که امسال برای نخستین بار فراهم شده بود، یک مزیت عمومی برای تمام مشترکان تلفن همراه ایرانی محسوب شد. 
بسیاری از زائران ارتباط صوتی و حتی تصویری اینترنتی بر بستر وای فای رایگان همراه اول را جایگزین ارتباط سنتی مکالمه رومینگ کردند. البته اینترنت رایگان همراه اول نیز در اطراف حرم و بین الحرمین تنها تا پیش از نزدیک شدن به دو روز اربعین جوابگو بود.هزینه بالای رومینگ از جمله مشکلات زائران در اربعین بود. تعرفه 500 تومانی به ازای هر مگابایت اینترنت، هزینه 500 تومانی هر پیامک و نرخ 1000 تومانی برای هر دقیقه تماس، مشترکان را مدام ناگزیر به خرید شارژ می کرد و صورت حساب مشترکان دایمی نیز در راه است.
شارژ هایی که به سرعت و طی چند دقیقه اتصال به اینترنت و 2 تا 3 دقیقه تمام می شدند، مشکل بزرگ مشترکان بود.همچنین تمایز و مزیتی در آنتن دهی و مکالمه سنتی روی سیم کارت های همراه اول، ایرانسل و رایتل وجود نداشت.
به جز اینکه رایتل قبلا اعلام کرده بود برخلاف 2 اپراتور دیگر مکالمات رومینگ را ثانیه ای (نه براساس دقیقه ) محاسبه می کند که به این دلیل برخی زائران سیم کارت رایتل را برای تماس صوتی همراه آورده بودند که به محض فعال شدن رومینگ در عراق، رایتل نیز با پیامکی اعلام کرد این اپراتور نیز مکالمات را دقیقه ای محاسبه می کند. رومینگ ثانیه ای رایتل می توانست در کاهش هزینه های زائران بسیار موثر باشد که حاصل نشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :