آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89708
تاریخ انتشار : 30 آذر 1394 11:9
تعداد بازدید : 963

ارایه اینترنت پرسرعت بی سیم در اماکن عمومی تهران؛ به زودی

زیرساخت های لازم برای ارایه اینترنت پرسرعت بی سیم (WIFI) در اماکن عمومی آماده شده و در ماه های آتی پوشش دهی آغاز می شود.

فناوران- درحالی که در یکسال گذشته بارها و بارها مشترکان سرویس اینترنت پرسرعت شرکت مخابرات ایران با اختلالات بسیاری روبه رو بوده و در آن طرف ماجرا شرکت مخابرات ایران نیز به دلیل بدهی هایش به زیرساخت در بسیاری از استان ها با دشواری در تامین پهنای باند مورد نظر مشترکانش مواجه بوده اما اکنون گفته می شود که مخابرات تهران قرار است به زودی اینترنت پرسرعت بی سیم در اماکن عمومی ارایه کند. 
رضا خلیلی، معاون شبکه شرکت مخابرات استان تهران گفت: سفارش و طراحی سیستم  IMS(مشابهWIFI) انجام شده است که مشتریان خانگی و تجاری با استفاده از آن می توانند به صورت همزمان از سایر سرویس ها از جمله سرویس آوای انتظار،  کنفرانس صوتی و تصویری، سرویس One Number و ... نیز بهره مند شوند.
وی در خصوص بسترهای جدید شرکت مخابرات استان تهران گفت: یکی از بسترهایی که واگذاری آن در سال جاری شروع شده است، ارایه بستر ترانسمیشن (محیط انتقال) نسل جدید با ظرفیت بالا است. خلیلی با بیان معرفی سرویس جدید جام جهان نما در نمایشگاه تلکام خاطرنشان کرد: در حال حاضر بستر فنی ارایه این سرویس برای 70درصد از مشترکان در حال آماده سازی است.
وی همچنین در خصوص ارایه سرویس IPTV گفت: بستر واگذاری این سرویس نیز در حال آماده سازی است و به محض آماده شدن به متقاضیان واگذار خواهد شد. معاون شبکه شرکت مخابرات استان تهران، اجرای طرح سرویس آوای انتظار در برخی مناطق مخابراتی به صورت پایلوت را مثبت ارزیابی کرد و خاطرنشان کرد: این سرویس در ماه های آتی در تمامی مناطق مخابراتی استان تهران و البرز ارایه خواهد شد.
وی در خصوص درگاه های خرید سرویس آوای انتظار گفت: مشترکان می توانند با توجه به محدوده های تعیین شده و با مراجعه به سایت شرکت مخابرات استان تهران به نشانی tct.ir اطلاعات تکمیلی در مورد این سرویس را دریافت و با مراجعه به سایت  ava2030.ir  و وارد کردن کد آوای انتخابی خود نسبت به فعالسازی این سرویس اقدام کنند.
خلیلی، اصل مشتری مداری را یکی از اصول مهم شرکت مخابرات استان تهران برشمرد و بر ضرورت افزایش تعداد درگاه های خرید سرویس های مخابراتی تاکید کرد. وی در خصوص چالش های اخیر مخابرات برای توسعه تلفن ثابت گفت: شرکت مخابرات استان تهران برای توسعه بستر تلفن ثابت هیچ مشکلی ندارد و در حال حاضر بار مشکلات موجود در حوزه برون سازمانی است و باید تمامی تلاش خود را برای رفع آن طی مذاکراتی با سایر ارگان ها و نهادهای اجرایی انجام دهیم.
معاون شبکه شرکت مخابرات استان تهران، با بیان این که کارتهای تراشه دار تلفن همگانی در حال حاضر منسوخ شده است، گفت: روش های جدیدی از جمله انتقال هزینه تلفن همگانی به تلفن ثابت راه اندازی شده و به زودی به صورت پایلوت در منطقه 5 مخابراتی عملیاتی خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :