آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89710
تاریخ انتشار : 30 آذر 1394 11:12
تعداد بازدید : 952

ارایه 30 میلیارد تسهیلات به شرکت های دانش بنیان الکترونیکی

کارشناس صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه الکترونیکی، از زیرمجموعه های وزرات صنعت، معدن و تجارت، اولویت این صندوق را تولید داخلی، ایجاد اشتغال، صادرات و فناوری های نوین دانست و اعلام کرد: تسهیلات مالی صندوق تا سقف 30 میلیارد ریال با نرخ کارمزد 6 تا 18 درصد ارایه می‏شود.

فناوران- محمدمهدی وزیری با تاکید بر وظیفه صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه الکترونیکی اظهار کرد: صندوق طبق وظیفه ذاتی خود، از صنایع الکترونیکی برای شرکت های دانش بنیان که از زیرمجموعه های رشته‏های الکترونیکی هستند، حمایت می کند. 
 ارایه تسهیلات به شرکت‏ها برای حضور در نمایشگاه
این کارشناس اضافه کرد: از خدمات صندوق که پیش از این هم بوده و در حال حاضر توسعه یافته، صدور ضمانت نامه به عنوان یکی از خدمات، با دید حمایت از شرکت های صنایع الکترونیکی بدون سپرده اولیه برای شرکت در مناقصه ها، پیش پرداخت و حسن انجام تعهدات است. وی  در مورد خدماتی که در حال حاضر بیشتر ارایه می شود، گفت: تخفیف شش درصدی در سود تسهیلات برای صادرکنندگانی که از صندوق وام گرفتند و تفاهم نامه با پارک های علم و فناوری و دانشگاه ها که ایده الکترونیکی دارند و نیازمند حمایت مالی صندوق هستند، از این خدمات است. همچنین شرکت هایی که در جذب توسعه بازار و صادرات محصول قصد شرکت در نمایشگاه داخلی و خارجی داشته باشند، می توانند از صندوق تسهیلات بگیرند.
بهره مندی ۴۰ شرکت دانش بنیان از طرح معافیت سربازی
در همین حال دبیر کارگروه ارزیابی صلاحیت شرکت های دانش بنیان نیز گفت: تاکنون ۴۰ شرکت دانش بنیان از طرح سربازی بهره مند شده اند و می توانند با اجرای پرو ژه‏های دفاعی، دوره سربازی خود را بگذرانند. 
محمد صاحبکار خراسانی افزود: این افراد که نقش کلیدی در شرکت های دانش بنیان داشته اند با حمایت معاونت علمی از معافیت سربازی برخوردار شده و در قالب پروژه های دفاعی فعالیت کرده اند.
شناسایی 10 دسته از مشکلات دانش بنیان‎ها
دبیر کارگروه ارزیابی صلاحیت شرکت های دانش بنیان با بیان اینکه حمایت از صادرات محصولات دانش بنیان از دیگر برنامه های معاونت علمی به شمار می رود، گفت: به دلیل اینکه بازار داخلی محدود است و باید به فکر صادرات باشیم، به همین دلیل از صادرات محصولات دانش بنیان حمایت می کنیم. برای این کار همکاری هایی با معاونت امور بین الملل معاونت علمی خواهیم داشت تا محصولات دانش بنیان به مرحله صادرات برسند.صاحبکار با بیان اینکه تاکنون ۱۰ دسته از مشکلات شرکت های دانش بنیان شناسایی شده اند، گفت: آیین نامه هایی نیز در راستای توسعه صادرات تدوین شده است.
حمایت از شرکت های دانش بنیان ورشکسته 
همچنین رییس صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: حمایت از شرکت های دانش بنیان ورشکسته که دچار بحران های مالی و تجاری شده اند را در دستور کار داریم. بهزاد سلطانی اعطای ضمانت نامه بانکی را از جمله تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی عنوان کرد و گفت: تاکنون ۲۰ شرکت از این ضمانت نامه بهره مند شده اند رییس صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: یکی از برنامه های صندوق، حمایت از شرکت های دانش بنیان ورشکسته است.
وی با بیان مثالی افزود: مثلا یکی از شرکت‎ها ۸۰ نیروی فوق لیسانس را جذب کرده و اکنون ورشکسته شده است. ما برنامه داریم که از این شرکت هایی که دچار بحران های مالی و تجاری شده اند، حمایت کنیم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :