آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89711
تاریخ انتشار : 30 آذر 1394 11:14
تعداد بازدید : 602

100 هزار سایت در ایران میزبانی می شوند

معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران از میزبانی حدود ۱۰۰ هزار سایت در داخل کشور و برنامه های حمایتی وزارت ارتباطات برای توسعه ظرفیت میزبانی های داخلی خبر داد.

خبرگزاری مهر- علی اصغر انصاری در مورد میزبانی سایت های اینترنتی در داخل کشور به عنوان یکی از الزامات شبکه ملی اطلاعات گفت: در حال حاضر تعداد سایت هایی که در ایران میزبانی می شوند در حدود ۱۰۰ هزار سایت است که البته یکی از برنامه های مهم وزارت ارتباطات، حمایت از اقتصادی کردن سرمایه گذاری برای توسعه ظرفیت میزبانی و بهره برداری توسط بخش خصوصی است.
وی گفت: طبق برنامه های مدنظر قصد داریم شرایطی فراهم کنیم تا حتی الامکان سایت های ایرانی که خارج از کشور میزبانی می شوند و به دلیل گرانی قیمت میزبانی، به خارج رفته اند، به داخل کشور منتقل شوند.انصاری تاکید کرد: این ۱۰۰ هزار سایت کل سایت هایی که در اینترنت مشاهده می شوند اعم از خصوصی و دولتی را شامل می شوند. در این زمینه سهم سایت هایی با دامنه IR تقریبا ۵۰ درصد است و ۵۰ درصد دیگر را سایت هایی از جمله Com، Net و org شامل می شوند.
وی پیش از این نیز از امکان میزبانی سایت های پربازدید غیر ایرانی در داخل ایران در صورت حضور مراکز توزیع محتوای بین المللی در کشور خبر داده بود.
به گفته معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران، امکان حضور مراکز توزیع محتوای بین المللی با هدف انتقال میزبانی های خارج از کشور به ایران وجود دارد و در صورت حضور CDNهای بین المللی در ایران می توان شرایط میزبانی سایت های پربازدید غیر ایرانی را در داخل کشور فراهم کرد.شبکه های توزیع محتوا با هدف محلی کردن ترافیک، افزایش کیفیت سرویس اینترنتی و صرفه جویی در مصرف پهنای باند قرار است در کشور راه اندازی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :