آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89722
تاریخ انتشار : 30 آذر 1394 12:3
تعداد بازدید : 962

تحلیل مختصات جغرافیایی 4 میلیون از اماکن کشور

مدیرعامل پست در جلسه کارگروه اجرای پروژه نشانی استاندارد مکانی ملی، با بیان 23 تفاهم نامه منعقد شده با استانداری های کشور افزود: پیگیری طرح کلان ملی GNAF از مهم ترین مفاد این تفاهم نامه به شمار می رود.


فناوران- مهری در این جلسه، توسعه بسیاری از کسب و کارها را وابسته به زیرساخت های اطلاعات مکان محور دانست و تصریح کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تعهدات خود را در این زمینه به خوبی انجام داده و به منظور شتاب بخشی فرایندهای طرح باید دیگر سازمان ها تلاشی مضاعف را اعمال نمایند.
مدیرعامل پست از تشکیل کارگروه های استانی به منظور تسریع روند اجرایی شدن این طرح خبر داد و عنوان کرد: روزانه حدود یکصد هزار ساختمان در کشور تعیین موقعیت می شود و خوشبختانه با پی گیری های صورت گرفته حدود 4 میلیون از اماکن کشور مورد تحلیل مختصات جغرافیایی قرار گرفته است.
مهری با تاکید بر اجرای سریع طرح به اهمیت صحت اطلاعات در امر بهنگام سازی اشاره کرد و اظهار داشت: به منظور قابل اتکا بودن اطلاعات مکانی باید کنترل کیفی آنها مورد توجه قرار گیرد.
وی پیاده سازی موفق این طرح را الگویی موثر برای دیگر کشورها دانست و از استقبال وزیر مخابرات و فناوری اطلاعات افغانستان از استقرار این طرح در افغانستان خبر داد.
مهری با بیان این که GNAF در حال حاضر مسیر خود را یافته و رو به پیشرفت است بر لزوم اطلاع رسانی و آموزش درخصوص طرح کلان نشانی استاندارد ملی مکانی تاکید و خاطرنشان کرد: با توجه به نوین بودن موضوع GNAF در کشور و به منظور اجرای صحیح و دقیق آن می بایست اطلاعات جامع و دقیقی در خصوص این طرح به سازمان های ذی ربط ارایه شود.
مدیرعامل پست در ادامه با بیان اهمیت استراتژیک طرح نشانی استاندارد ملی مکانی گفت: مدیریت و ساماندهی این طرح بر عهده مدیریت جغرافیایی و کدگذاری پستی کشور است. مهری افزود: موضوع بهنگام سازی اطلاعات باید به گونه ای طراحی شود که تغییرات به صورت سیستماتیک در مجموعه پست کشور که متولی و یکی از حلقه های اصلی طرح GNAF است لحاظ شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :