آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89726
تاریخ انتشار : 30 آذر 1394 12:25
تعداد بازدید : 935

جبران کمبود پهنای باند اینترنت با ابرآروان

یکی از راهکارهای مهم حل کندی اینترنت، شبکه‎های توزیع محتوا (CDN) یا همان سرویس دهی خدمات ابری در سطح مناطق مختلف جغرافیایی است.

فناوران- شبکه‎های توزیع محتوا و اَبرهای امنیتی به سرویس‏هایی گفته می‎شوند که در جهت افزایش امنیت، سرعت و کارایی محتوای تحت وب فعالیت می‎کنند؛ سرویس‎ها و خدماتی که در چند سال اخیر (از سال 2009) با وجود پیچیدگی‏های تکنولوژیک فراوان، سرمایه‏گذاری‏های چند ده میلیون دلاری را جذب کرده‎اند.
در حال حاضر، شرکت‏های زیادی هستند که در دنیا خدمات ابری ارایه می‏دهند و هر روز تعداد آنها، بیشتر و بیشتر می‎شود، اما این محصول در ایران برای اولین بار توسط شرکت آروان، با مشارکت و سرمایه‏گذاری شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد آریان (فناپ)، به عنوان اولین شبکه توزیع محتوای عمومی (CDN)، شتاب دهنده وب و سامانه امنیت ابری شکل گرفته است.
پویا پیرحسینلو، مدیرعامل این استارتاپ، با بیان اینکه افزایش سرعت بارگذاری صفحات و محتوا یکی از نتایج بکارگیری این سرویس است، گفت: ابرآروان به کمک تنظیمات DNS، بین کاربران اینترنتی و سرور سرویس دهنده قرار می‏گیرد و مانع از حملات می‏شود. همچنین کارایی و بازدهی سایت را نیز به شدت ارتقا می‏دهد. از سوی دیگر کاربران در هر قاره بوسیله سرورهای همان قاره پوشش داده می‏شوند، و حتی می‏توان در مناطقی که مشتریان بیشتری وجود دارد، دایره این نزدیکی جغرافیایی را افزایش داد. 
او همچنین، فقدان نیاز به هزینه‏های بالا برای استفاده از فایروال، WAF، IDS و ...، افزایش سرور و ایجاد تنوع دیتاسنتر را از دیگر ویژگی‏های این سرویس برشمرد. پیرحسینلو در ادامه گفت: همه این اتفاقات با ثبت نام در وب سایت ابرآروان و تغییر NS رکورد دامنه انجام می‏شود، مشتریان بدون تغییر در کدهای نوشته شده خود و حتی بدون تغییر در میزبانی (Hosting) می‏توانند از این سرویس استفاده کنند.
مدیرعامل استارتاپ آروان، راه‎حل‎های نوین ویدیو را از دیگر خدمات این شرکت دانست و افزود: راه‏حل‏های نوین ویدیو به این معنا که متناسب با پهنای باند کاربر، بهترین کیفیت ویدیو در لحظه در اختیار کاربر قرار می‎گیرد. به عبارتی دیگر با اختلال در سرعت اینترنت، مشاهده ویدیو متوقف نمی‏شود و متناسب با سرعت اینترنت، تنها کیفیت ویدیو بالا یا پایین خواهد شد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :