آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89739
تاریخ انتشار : 30 آذر 1394 13:33
تعداد بازدید : 1104

مایکروسافت استارتاپ ناوبری اطلاعات را می خرد

مایکروسافت یک استارتاپ جوان با نام متاناتیکس (Metanautix) را خرید. متاناتیکس شرکتی است که به کسب وکارهای بزرگ کمک می کند داده های انبوه خود را فیلتر کنند.

VentureBeat- متاناتیکس در سال 2012 توسط دو تن که قبلا در گوگل و فیس بوک کار می کردند، تاسیس شد. این افراد دو سال بعد با جمع آوری حدود 7 میلیون دلار کمک مالی توانستند در نهایت در سال 2014 این شرکت را توسعه دهند. این شرکت فناوری خود را به شرکت های بزرگی مثل سیلزفورس که تمایل دارند منابع داده ای خود در دپارتمان ها و بخش های گوناگون را با هم ادغام کنند و به چشم اندازهای معناداری از کسب وکار دست یابند، می فروشد. بنیانگذاران متاناتیکس معتقدند که استفاده از این فناوری روشی راحت تر از شیفت تمامی اطلاعات به یک سیستم مرکزی است. 
مایکروسافت اطلاعات زیادی در مورد اینکه این فناوری چطور قرار است برای مایکروسافت کار کند، منتشر نکرده، اما اعلام کرده که این فناوری قرار است با سرور SQL و واحد تحلیل کورتانای مایکروسافت کار کند. غول نرم افزاری همچنین اعلام کرد که محصولات متاناتیکس به عنوان خدمات مستقلی به فروش خواهند رفت. تئو واسیلاکیس (Theo Vassilakis)، یکی از بنیانگذاران متاناتیکس نیز اعلام کرد که برنامه های بیشتری در این پروژه ادغام وجود دارد. وی در پست وبلاگش نوشت: متاناتیکس کار خود را با این بینش شروع کرد که با ساخت موتور کامپیوتر داده Quest، زنجیره تامین داده را یکپارچه کند و امکان دسترسی مقیاس پذیر SQL به داده ها را فراهم آورد.
وی همچنین افزود: بعد از سه سال، حال امکانی فراهم شده تا با ادغام با مایکروسافت این کار را به سطح بالاتری برسانیم. ما آینده مان را اینگونه متصور می شویم که به بخشی از مایکروسافت تبدیل شده ایم و تلاش های مهم این شرکت در زمینه آزور و سرور SQL ادامه دهیم و و نمایی یکپارچه از تمامی داده های ذخیره شده کاربران روی فناوری ابری و سیستم های شرکتی را در اختیارشان قرار دهیم.
درست مانند خریدهای قبلی مایکروسافت، متاناتیکس هم در راستای تحقق طرح های این شرکت برای ایجاد یک ابر هوشمند صورت می گیرد که به تعبیر ساتیا نادلا، مدیرعامل این شرکت، یکی از حوزه های اصلی سرمایه گذاری مایکروسافت به شمار می رود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :