آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89807
تاریخ انتشار : 1 دی 1394 14:0
تعداد بازدید : 868

ایرانی ها سالی 14/6 میلیارد ساعت بازی می کنند

رییس مرکز ملی پژوهش های راهبردی جوانان کشور گفت: ایرانی ها سالانه 14.6 میلیارد ساعت از وقت خود را صرف بازی های رایانه ای و تلفن همراه می کنند.

ایلنا- محمد مسعود کریمی در جلسه کمیته فضای مجازی ستاد ساماندهی امور جوانان استان اصفهان گفت: به صورت میانگین هر ایرانی ۹ ساعت از شبانه روز را صرف حضور در فضای مجازی می کند و ۸۹ درصد از این افراد را جوانان و نوجوانان تشکیل می دهند.
رییس مرکز ملی پژوهش های راهبردی جوانان همچنین از آمار بیش از ۲۰ میلیونی بازی کنندگان بازی های رایانه ای در ایران خبر داد و گفت: ۵۶ درصد این افراد پسر و ۴۴درصد دختر هستند.
کریمی با بیان تاثیر زیاد شبکه های اجتماعی و فضای مجازی بر آحاد جامعه هشدار داد: توجه نکردن به هویت ملی و فرهنگی در فضای مجازی موجب کمرنگ شدن هویت ملی و فرهنگی جامعه خواهد شد.
وی تاکید کرد: تدوین سند سواد رسانه ای یکی از عوامل آرامش اجتماعی برای کاربران فضای مجازی خواهد بود که چهار رویکرد استفاده بهینه از تلفن همراه، ماهواره، اینترنت و بازی های رایانه ای را دنبال می کنند.
دبیرکمیته تخصصی فضای مجازی اصفهان افزود: هر استان موظف است یک سازمان مردم نهاد با محوریت سواد رسانه ای ایجاد کند و آموزش لازم در موضوع سواد رسانه ای را به اقشار مختلف ارائه دهد.
وی با بیان اینکه زمینه سازی برای اشتغال جوانان در فضای مجازی برعهده کمیته فضای مجازی ستاد ساماندهی امور جوانان استان است گفت: توسعه کسب و کارخویش فرما، افزایش فرصت های شغلی جدید و کارآمد برای جوانان و توسعه کسب و کارهای دانش بنیان از مهم ترین عوامل ایجاد کسب و کار در فضای مجازی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :