آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89819
تاریخ انتشار : 1 دی 1394 14:55
تعداد بازدید : 1020

سمنان، پاک ترین بازار بازی های رایانه ای

رسیس ستاد مبارزه با بازی های رایانه ای غیرمجاز، گفت: در بازرسی هایی که تاکنون در مراکز استان ها انجام شده، سمنان، رکورددار پاک ترین مرکز استان از لحاظ توزیع بازی های رایانه ای غیرمجاز است.


خسرو کردمیهن افزود: از ابتدای سال جاری عملیات تشکیل ستادهای استانی برای پاکسازی مراکز تولید بازی های رایانه ای از بازی های مخرب و غیرمجاز آغاز شده و این اقدام در همکاری با ادارات ارشاد استان ها و نیروی انتظامی در حال انجام است.وی ادامه داد: تاکنون 11 مرکز استان از جمله یزد، قزوین، سمنان و... مورد بازرسی قرار گرفته اند و در این عملیات سمنان رکورددار پاک ترین مرکز استان از لحاظ توزیع بازی های رایانه ای غیرمجاز است چراکه از بازرسی 7 مرکز تنها 780 بازی غیرمجاز جمع آوری شده است.رییس ستاد مبارزه با بازی های رایانه ای غیرمجاز همچنین گفت: بنیاد ملی بازی های رایانه ای چندین جلسه با همکاران در صدا و سیما برگزار کرده تا بتوانیم اثرات مخرب بازی های رایانه ای غیرمجاز را به خانواده ها هشدار دهیم اما متاسفانه نگاه اقتصادی صرف به این مقوله مانع کار می شود در صورتی که با توجه به هجم گسترده بازی های رایانه ای غیرمجاز ضرورت دارد به خانواده ها آگاهی داده شود.
وی گفت: البته صدا و سیما اقداماتی در این زمینه انجام داده است اما کافی نیست. متاسفانه می توان گفت اثرات مخرب این بازی ها بر نوجوانان کمتر از مواد مخدر و افیون نیست و مبارزه با نشر این بازی ها عزم ملی می طلبد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :