آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89831
تاریخ انتشار : 1 دی 1394 15:8
تعداد بازدید : 908

خدمات الکترونیکی مرکز اصناف معرفی شد

مسوول برنامه ریزی مرکز اصناف و بازرگانان، خدمات الکترونیکی این مرکز را پروانه کسب الکترونیکی، ثبت نمایندگی شرکت های خارجی، رسیدگی به شکایات و انتخابات الکترونیکی اتحادیه های سازمان نظام صنفی کشور اعلام کرد.


ایسنا- میرحبیب طباطبایی با بیان اینکه نمایشگاه الکامپ از نمایشگاه های معتبر در عرصه خدمات الکترونیکی است، گفت: مرکز اصناف و بازرگانان، امسال با چهار سامانه خدمات محور پروانه کسب الکترونیکی، ثبت نمایندگی شرکت های خارجی رسیدگی به شکایات و انتخابات الکترونیکی اتحادیه های سازمان نظام صنفی کشور حضور یافت. 
وی در خصوص پروانه کسب الکترونیکی گفت: هر فرد حقیقی جویای شغل می تواند به صورت اینترنتی تقاضای پروانه کسب الکترونیکی کند. بدین ترتیب هویت فردی، هویت جغرافیایی محلی که می خواهد کسبی راه بیندازد، نوع فعالیت که می خواهد ارایه دهد و یا کالایی که می خواهد توزیع کند باید از طرف اتحادیه استعلام شود و بعد از 15 روز که درخواست به اتحادیه مربوط ارجاع شود، باید این فرد پاسخ داده شود. 
مسوول برنامه ریزی مرکز اصناف و بازرگانان درباره سامانه ثبت نمایندگی شرکت های خارجی توضیح داد: هر واردکننده موظف است قبل از توزیع هر کالا، در ایران ثبت نمایندگی کند. البته پیش از این هم این ثبت نمایندگی وجود داشت، اما گروه های کالایی محدود بود و در حال حاضر گروه های کالایی افزایش یافته است. 
طباطبایی سامانه رسیدگی به شکایات را از دیگر خدمات مرکز اصناف و بازرگانان دانست و افزود: سامانه رسیدگی به شکایت از سازمان های صنفی، اتحادیه مربوط به کالاها و یا اتاق اصناف ایران به بخش مرکز اصناف و بازرگانان اضافه شده است. پیش این ارایه شکایت به صورت دستی و سنتی بود، اما اکنون افراد می توانند از طریق این سامانه، شکواییه خود را به مرجع مربوط ارائه دهند. 
وی همچنین با بیان اینکه بعد از انتخابات سیاسی مجلس خبرگان، بزرگترین انتخابات کشور مربوط به سازمان های صنفی است اظهار کرد: ما 7000 سازمان صنفی داریم. بدین ترتیب از طریق سامانه انتخابات الکترونیکی اتحادیه های سازمان نظام صنفی کشور، اتحادیه ها و مجری های انتخابات را ملزم کردیم به عنوان نماینده های سازمان های صنفی در انتخابات شرکت کنند که از این اتفاق برای اولین بار رونمایی شده است.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :