آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89834
تاریخ انتشار : 1 دی 1394 15:14
تعداد بازدید : 1042

یک چهارم گوشی ها به فورس تاچ مجهز می شوند

پیش بینی شده که سال آینده بیش از 25 درصد گوشی های هوشمند مجهز به نمایشگر فورس تاچ که هم اکنون روی گوشی های آیفون تعبیه شده، مجهز خواهند شد.

فناوران- نمایشگر های حساس به فشار که امسال روی سری جدید گوشی های اپل قرار گرفت، با بازخورد خوبی از سوی کاربران روبه رو شد. بر این اساس پیش بینی می شود که گوشی های سال آینده با این قابلیت راهی بازار شوند.
Force Touch قابلیتی است که تفاوت فشار ساده و معمولی و فشار سخت تر و بیشتر را روی شیشه نمایشگر تشخیص می دهد.
تشخیص تفاوت در فشار وارد شده به نمایشگر این امکان را در بخش نرم افزاری فراهم می کند که سیستم عامل عملکردهای متفاوتی را به کاربر نشان دهد. اپل فشار ساده و معمولی به نمایشگر را “Peek” نامیده و فشار سخت تر را “Pop” نام گذاری کرده است. برای مثال یک فشار ساده به کاربر این امکان را می دهد تا پیش نمایشی از ایمیل خود را مشاهده کند، در حالی که اگر مقدار همان فشار سخت تر و بیشتر شود اپلیکیشن ایمیل به صورت کامل پیش روی کاربر باز خواهد شد.
هم اکنون فقط ساعت هوشمند اپل واچ، آیفون 6s، آیفون 6s Plus، گوشی Mate S هوواوی به این قابلیت مجهز شده اند. البته عملکرد این ویژگی در هر  یک از این دستگاه ها متفاوت است. مثلا هواوی این ویژگی را وابسته به تعداد دفعاتی که نمایشگر فشار داده می شود توسعه داده اما اپل قدرت وارد شده به نمایشگر را معیار استفاده از فورس تاچ در نظر گرفته است.
موسسه تحقیقاتی IHS پیش بینی کرده مدل هایی که سال آینده با قابلیت Force Touch به فروش می رسند با رشد ۳۱۷ درصدی به ۴۶۱ میلیون دستگاه خواهد رسید. این گوشی های هوشمند شامل رده های میانی و پیشرفته خواهند بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :