آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89889
تاریخ انتشار : 2 دی 1394 11:25
تعداد بازدید : 1435

در نخستین روز طرح ساماندهی بازار اتفاق افتاد

پلمب 40 واحد فروشگاهی متخلف

در نخستین روز از اجرای طرح ساماندهی واحدهای صنفی فروش کامپیوتر و کالاهای دیجیتالی، در حدود 40 واحد فروشگاهی پلمب شد.

مریم عسگری
به گفته رییس اتحادیه فناوران رایانه، از صبح روز اول دی ماه ماموران سازمان های مرتبط با حوزه آی تی به صورت سرزده به مراکز خرید و فروش کامپیوتر در سطح شهر تهران مراجعه و واحدهای عرضه کننده کالا را از نظر نحوه ارایه خدمات پس از فروش مورد ارزیابی قرار دادند.
به گفته وی، از ابتدای صبح تا ظهر حدود 40 واحد فروشگاهی برای پلمپ به اتحادیه معرفی شده و باید در مورد آنها تصمیم گیری شود.
سید مهدی میرمهدی افزود: قرار بود این طرح از ابتدای آذر ماه به مرحله اجرا درآید، اما یک فرجه یک ماهه به فعالان بازار دادیم و حالا که این طرح با یک ماه وقفه اجرایی شده است با متخلفان برخورد جدی می شود. 
وی پیش بینی کرد که با توجه به وضعیت بازار کامپیوتر تعداد واحدهایی که برای پلمب به اتحادیه معرفی شوند، به حدود 200 تا 300 واحد فروشگاهی برسد.
وی در مورد مجازات عرضه کنندگان کارت های گارانتی نامعتبر گفت: از فروشگاه هایی که به عنوان متخلف معرفی شده اند تعهد گرفته می شود،کالاهای موجود در این فروشگاه ها صورت جلسه می شود و یک فرجه بسیار کوتاه به آنها داده می شود تا مشکل را رفع کنند. در غیر این صورت هیچ تخفیفی در مجازات به آنها داده نمی شود.وی در ادامه گفت: بر خلاف تصور برخی این طرح به صورت موقتی در بازارهای کامپیوتر و دیجیتال اجرا نمی شود و حتی برنامه داریم که این طرح را گسترش دهیم و در سطح کشور به اجرا درآوریم.
ساماندهی بازار کامپیوتر با همکاری اتحادیه صنف فناوران رایانه، سازمان حمایت مصرف کنندگان، سازمان تعزیرات حکومتی و پلیس اماکن نیروی انتظامی از روز سه شنبه، اول دی ماه اجرا شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :