آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 89896
تاریخ انتشار : 2 دی 1394 11:40
تعداد بازدید : 1063

شرکت خدمات انفورماتیک به دنبال برگزاری اولین رویداد « این‌بانک» در تیر ماه سال 92، در 26 آذر ماه 94 دومین رویداد «این‌بانک» را از نوع ماراتن برنامه‌نویسی وب و موبایل با رویکرد بانکداری باز دردانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران برگزار کرد.

برگزیدگان دومین رویداد «این بانک» انتخاب شدند

شرکت خدمات انفورماتیک به دنبال برگزاری اولین رویداد « این بانک» در تیر ماه سال 92، در 26 آذر ماه 94 دومین رویداد «این بانک» را از نوع ماراتن برنامه نویسی وب و موبایل با رویکرد بانکداری باز دردانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران برگزار کرد.

روابط عمومی شرکت خدمات انفورماتیک- این رویداد با حضور دکتر علی کرمانشاه معاون فناوری های  نوین  بانک مرکزی، مهندس ناصر حکیمی مدیرکل فناوری  اطلاعات بانک مرکزی، مهندس سلجوقی عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران، مهندس سید ابوطالب نجفی مدیر عامل شرکت خدمات انفورماتیک و برخی از اعضای هیات مدیره شرکت خدمات انفورماتیک، مهندس گودرزی مدیر امور فناوری اطلاعات بانک صادرات و مهندس شریفی حسینی معاون بانکداری الکترونیکی بانک آینده، دکتر فرهنگی رئیس دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران و مهندس خطیبی مدیر عامل شرکت جیرینگ برگزار شد.
دکتر مهران محرمیان معاون شبکه شرکت خدمات انفورماتیک به عنوان سخنران انگیزشی رویداد در بخشی از ارایه خود خطاب به تیم های جوان شرکت کننده در این رویداد گفت: « نفت آینده کشور، باید در ذهن شما شکل بگیرد تا بتوانیم شرایط کشور را تغییر دهیم.»
در بخش دیگری از این رویداد مهران افسری مدیر سیستم های نوین بانکی شرکت خدمات انفورماتیک توضیح کوتاهی در خصوص بانکداری باز ارایه داد و افزود: دومین رویداد این بانک بر بستر API Banking بوده است. طبق گفته وی، معیارهای ارزیابی طرح ها، میزان نوآوری و جذابیت ایده، پتانسیل درآمدزایی، کیفیت پیاده سازی طرح، میزان استفاده از API ها و در نهایت کیفیت ارایه در حضور هیات داوران بوده است.«این بانک» سلسله رویدادهای نوآوری یک روزه ایست که توسط شرکت خدمات انفورماتیک و حول محور بانکداری الکترونیکی برگزار می شود. ایده پردازان و برنامه نویسان جوان با طرح ها و ایده های پیاده سازی شده خود در آن شرکت می کنند و داوران به ارزیابی آنها می پردازند. در اولین رویداد این بانک که در سال  92 برگزار شد، 41 ایده مطرح شد که برخی از آن ها با توجه به قابلیت تجاری بودن شناسایی شدند و هم اکنون در مرحله تولید و پیاده سازی هستند. در دومین رویداد که در تاریخ  پنجشنبه 26  آذر 94 برگزار شد؛ درمجموع 184ایده ثبت شد که از آن بین، تعداد 68  طرح در فرصت تعیین شده پیاده سازی  و به دبیرخانه رویداد ارسال شد. این طرح ها توسط 5 کمیته تخصصی در شرکت خدمات انفورماتیک ارزیابی شدند و نهایتا 12 ایده برتر به مرحله نهایی رسیدند.
در مرحله نهایی، 12 تیم برتر به ارایه طرح های خود در یک فرصت 15 دقیقه ای در حضور داوران پرداختند. سپس داوران که متشکل از صاحبنظران ارشد بانکداری الکترونیکی ایران بودند به بررسی، ارزیابی و شور پرداختند و بر اساس نمرات داوران  3 طرح برگزیده به این ترتیب معرفی شدند:
طرح برتر اول و برنده جایزه سیصد میلیون ریالی: طرح «هم پرداز»،  طرح برتر دوم: طرح شتاب در خرید  (OSC) و برنده جایزه دویست میلیون ریالی، طرح برتر سوم و برنده جایزه یکصد و پنجاه میلیون ریالی: طرح «زرپایاپای». هیات داوران همچنین تیم «مبادله» را با توجه به ارزش های قابل تعمق طرح، شایسته تقدیر اعلام کرده و آن را به عنوان طرح برگزیده چهارم انتخاب کردند که به این تیم نیز جایزه ای یکصد میلیون ریالی تعلق گرفت.
بر اساس این گزارش در ادامه این رویداد به 54 ایده از 68 ایده بارگذاری شده در پورتال این بانک فرصت دوباره 1 دقیقه ای داده شد تا ایده های خود را مطرح کنند و با رای حاضرین سه تیم برگزیده شوند که تیم ایده «بی معطلی»، «خود تخفیف PAY OFF «و «موبایل پرداخت»، جوایز اول تا سوم را از آن خود کردند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :