آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 90635
تاریخ انتشار : 14 دی 1394 13:2
تعداد بازدید : 1183

ادعای پاندا: گوشی های سری گلکسی سامسونگ قابل شنود است

در کنفرانسی در توکیو اعلام شد که شنود و رهگیری از طریق مکالمات تلفنی در دستگاه های مشهور و قدرتمند سامسونگ یعنی Galaxy S6 و Galaxy S6 Edge و Galaxy Note 4 امکان پذیر است.

 فناوران – بنا براعلام کارشناسان حوزه امنیتی شرکت پاندا سکیوریتی، طی کنفرانس اخیری که در توکیو انجام گرفت، شنود و رهگیری از طریق مکالمات تلفنی در دستگاه های مشهور و قدرتمند سامسونگ یعنی Galaxy S6 و Galaxy S6 Edge و Galaxy Note 4 امکان پذیر است.
این شرکت ادعا کرده بسیاری از ما هنگام انجام مکالمات تلفنی توجه زیادی به امنیت شخصی مان نمی کنیم. به راحتی در مورد مسائل زندگی روزمره، موضوعات کاری و بسیاری از موارد مهم دیگر با مخاطبان مختلف به صورت تلفنی صحبت می کنیم. اغلب اطلاعات مهم مانند شماره حساب، رمزهای بانکی و اطلاعاتی که به اصطلاح محرمانه محسوب می شوند را تلفنی بازگو می کنیم.
متخصصان، این تلفن های همراه را با هدف انجام  ارتباطات رادیویی به  یک چیپست مجهز کرده اند. فرد مجرم به کمک این Chipset، برای انجام رهگیری، از روش جاسوسیMan-in-the-middle Attack  استفاده می کند.
این شیوه، یک تکنیک قدیمی است که تبهکاران سایبری را قادر به شنود، رهگیری، پایان دادن به مکالمه تلفنی و همچنین خواندن غیر مجاز پیغام های کاربر بدون اطلاع وی می سازد. با استفاده از این تکنیک ساده، تبهکاران سایبری می توانند مکالمات تلفنی را ضبط کرده و به این ترتیب عملیات جاسوسی خود را محقق سازند.
بر اساس گزارش منتشر شده از شرکت امنیتی پاندا، متخصصان امنیتی هنوز جزییات کاملی از این روش جاسوسی ارایه نکرده اند. اما کارشناسان فنی شرکت سامسونگ با آگاهی از این اشکال بزرگ، می توانند تا دیر نشده این نقص بزرگ را از دستگاه های خود برطرف کنند و طرفداران خود را از این نگرانی نجات دهند.این روش شنود نمونه ای بسیار کوچک از روش های متعدد جاسوسی موجود است. برخی تبهکاران با استفاده از ژیروسکوپ قادرند با هدف جاسوسی در تماس های تلفنی، حتی ارتعاشاتی که توسط صدای گوینده تولید می شود را ضبط کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :