آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 90807
تاریخ انتشار : 16 دی 1394 11:53
تعداد بازدید : 1001

مراقب بدافزارهای روی کتب مذهبی باشید

مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای (ماهر) در مورد جود بدافزارهای جاسوسی روی برنامه های کتب مذهبی هشدار داد.

فناوران- مرکز ماهر در گزارشی اعلام کرد: محققان امنیتی بر این باورند که برنامه های کاربردی گوشی های هوشمند با ظاهری بی خطر، توانایی مخفی سازی کدهای مخرب را دارند؛ از جمله این برنامه های کاربردی می توان به کتاب های مذهبی و مقدس مثل قرآن اشاره کرد.
بر اساس تحلیل های صورت گرفته روی ۳۸ هزار برنامه کاربردی توسط Proofpoint، تعداد زیادی از این برنامه ها به دنبال سرقت داده افراد و دریافت اطلاعات موقعیت مکانی آن ها هستند و در برخی موارد اقدام به برقراری تماس های غیرمجاز از جانب افراد قربانی خود می کنند که در میان این برنامه های کاربردی، کتب مذهبی نیز وجود داشته اند.
در این بررسی از ۴۵۰۰ برنامه کاربردی قرآن کریم (۳۸۰۴ مورد اندرویدی، ۶۴۶ مورد برای سیستم عامل iOS)، این نوع برنامه کاربردی در رتبه دوم پس از برنامه کاربردی Bible قرار می گیرد. هر دو این برنامه های کاربردی بیش از ۱۰ میلیون بار دانلود شده اند و ۱۳ نمونه از برنامه های کاربردی قرآن کریم بیش از ۱ میلیون بار دانلود شده که یک نمونه از این برنامه کاربردی به شدت پرخطر است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :