آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 90943
تاریخ انتشار : 19 دی 1394 11:10
تعداد بازدید : 902

پایان سکوت دبیر شورای عالی فضای مجازی

در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات تاخیر داریم

دبیر شورای عالی فضای مجازی بالاخره به اظهارنظر در مورد شبکه ملی اطلاعات پرداخت و گفت: در راه اندازی این طرح ملی، تاخیر ایجاد شده است.

فناوران- ابوالحسن فیروزآبادی روز پنجشنبه در قم به بازدید از از مرکز داده اینترنتی امین در حوزه های علمیه خواهران پرداخت و در حاشیه این بازدید سرانجام سکوت در مورد شبکه ملی اطلاعات شکست.
تا پیش از این دبیر شورای عالی فضای مجازی با احتیاط در مورد شبکه ملی اطلاعات سخن می گفت و ترجیح می داد نظر مستقیم و مشخصی در خصوص سرنوشت این شبکه اعلام نکند. این درحالی بود که سازمان فناوری اطلاعات به عنوان مجری پروژه مدعی به بهره برداری رسیدن این شبکه شده بود. از سوی دیگر بسیاری از جمله معاونان قوه قضاییه، اعلام کرده بودند شبکه ملی اطلاعات هنوز وجود خارجی ندارند.
شورای عالی فضای مجازی به عنوان بالاترین مرجع سیاست گذاری و نظارت بر فضای مجازی معمولا حد وسط را می گرفت و تلاش می کرد نه منتقدان و نه مجری را برنجاند. با این حال ابوالحسن فیروزآبادی روز پنجشنبه در قم به خبرنگار مهر گفت: شبکه ملی اطلاعات یک کار نسبتا بزرگ و سنگین است و به دلیل اینکه از نوع خودش در دنیا منحصر به فرد است و با توجه به تغییر و تحولاتی که در حوزه تکنولوژیک مشاهده می شود، این شبکه برای ما نسخه نهایی خواهد بود.
وی اضافه کرد: متاسفانه تا حالا سند مناسبی که دارای مشخصات فنی و زمان بندی مشخص باشد و اینکه شاخص های اندازه گیری داشته باشد که چند درصد از شبکه ما ملی است، تهیه نشده است.
فیروزآبادی از بکارگیری ظرفیت مجموعه های مختلف برای جبران عقب ماندگی در راه اندازی شبکه ملی اطلاعات خبر داد و گفت: به زودی کار مشترکی را با وزارت ارتباطات به صورت فشرده از طریق جذب متخصصان دانشگاهی و افرادی که در شرکت های تابعه این وزارتخانه، مدیران وزارت و حتی متخصصان اپراتورهای ثابت و موبایل خواهیم داشت و در یک کار فشرده، سند فنی که ابعاد فنی و شاخص های اندازه گیری شبکه ملی اطلاعات مشخص باشد را تهیه می کنیم.
دبیر شورای عالی فضای مجازی ابراز امیدواری کرد که عقب ماندگی در راه اندازی این شبکه که از منویات مقام معظم رهبری است
 جبران شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :