آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9155
تاریخ انتشار : 28 خرداد 1391 3:45
تعداد بازدید : 513

سلطانخواه مطرح کرد

حمایت ویژه معاونت فناوری ریاست جمهوری از تولید بازی های رایانه ای بومی

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: این معاونت با توجه به جایگاه بازی های رایانه ای، حمایت ویژه ای از تولیدات بومی و ملی در این عرصه خواهد داشت.

فناوران- نسرین سلطانخواه افزود: شرکت‌های دانش بنیان در حوزه ساخت بازی‌های رایانه‌ای و نیز فعال در زمینه فناوری اطلاعات در برنامه حمایت از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار دارند.
وی گفت: از سوی دیگر با توجه به آماده سازی زیرساخت‌های ارتباطی کشور با شبکه ملی اطلاعات آنچه که در این شبکه باید مورد توجه قرار گیرد تولید محتوای بومی و فارسی است که در این راستا طرح حمایت از بازی‌های رایانه‌ای بومی در دستور کار قرار گرفته است.
 معاون رییس جمهوری تاکید کرد: بازی‌های رایانه‌ای یکی از محتواهای پرطرفدار در کشور محسوب می‌شود و این حوزه محلی برای انتقال فرهنگ و آموزش به نسل‌های مختلف است که نباید از آن غافل شد.
 سلطانخواه با بیان اینکه حوزه فناوری اطلاعات و به ویژه بازی‌های رایانه‌ای توانسته حوزه نفوذ خود را به خوبی توسعه دهد و گستردگی مخاطبان گیم نشان از اهمیت این حوزه دارد ادامه داد: تاثیرگذاری بازی‌های رایانه‌ای در دنیا موجب شده در این حوزه سرمایه‌گذاری‌های جدی انجام ‌شود و این حوزه از درآمدزایی قابل قبولی نیز برخوردار است.
معاون علمی و فناوری رییس جمهور گفت: برای توسعه هرچه بیشتر بازی‌های رایانه‌ای در کشور باید به بخش خصوصی اعتماد کرد و از آنها کمک گرفت و دولت فقط وظیفه حاکمیتی خود را انجام دهد و کمک کند تا شرکت‌های کوچک در این عرصه‌ها پا گیرند.
 سلطانخواه با اشاره به برگزاری نمایشگاه و جشنواره بازی‌های رایانه‌ای تهران از ششم تا دهم تیرماه امسال اظهار امیدواری کرد که این رویداد فرهنگی هنری فرصتی برای شناسایی استعدادهای درخشان در عرصه بازی سازی باشد و گفت: این رویداد می‌تواند زمینه آشنایی بیش از پیش مخاطبان با بازی‌های رایانه‌ای ملی و بومی را فراهم کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :