آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9157
تاریخ انتشار : 28 خرداد 1391 3:56
تعداد بازدید : 632

ثبت نام 400 هزار نفر برای دریافت ایمیل ایرانی

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به استقبال صورت گرفته از سوی کاربران اینترنت در ایران از ایمیل های داخلی گفت: ظرف چندماه گذشته نزدیک به 400 هزار نفر در کشور برای دریافت سرویس پست الکترونیکی ایرانی ثبت نام کرده اند.

مهر- علی حکیم جوادی با اشاره به بهره‌برداری از سه درگاه پست الکترونیکی ایرانی به نام‌های «پست»، «چاپار» و «ایران» در کشور و استقبال خوب صورت گرفته از این سرویس‌های ایمیل گفت: تاکنون بالغ بر 70 هزار نفر در ایمیل «ایران» ثبت‌نام کرده‌اند و در ایمیل‌های پست دات آی آر و چاپار – سی اچ میل- نیز هر کدام 150 هزار کاربر عضو شده‌اند. براین اساس و با توجه به تعداد کاربران استفاده کننده ایمیل در کشور، به نظر می‌رسد ظرف چند ماه اخیر ایمیل‌های ایرانی با استقبال خوبی از سوی کاربران روبه‌رو شده است. وی ظرفیت موجود برای ارایه سرویس از سوی پست الکترونیکی "ایران دات آی آر" را تا مرز سه میلیون مشترک عنوان کرد و گفت: سازمان فناوری اطلاعات به عنوان متولی این بخش و برای پاسخگویی بیشتر به کاربران ایرانی از دیگر شرکت‌هایی که در زمینه راه‌اندازی و ایجاد خدمات پست الکترونیکی در کشور فعال هستند، دعوت به همکاری کرده است. براین اساس پیش‌بینی می‌شود، با مراجعه شرکت‌های فعال در این عرصه پاسخگوی تمامی کاربران ایرانی برای استفاده از ایمیل‌های داخلی باشیم.
5میلیون نفر ایمیل خارجی دارند
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با اشاره به استفاده کاربران ایرانی از ایمیل‌های خارجی تصریح کرد: طبق برآوردهای انجام شده نزدیک به 17 میلیون پست الکترونیکی از سوی کاربران ایرانی در سرویس‌دهنده‌هایی چون یاهو، گوگل، ‌هات‌میل، ام اس ان و غیره به ثبت رسیده است که از این تعداد تنها پنج میلیون آن فعال است و پنج میلیون کاربر ایرانی از ایمیل استفاده می‌کنند. وی ادامه داد: با وجود بیش از 30 میلیون کاربر اینترنت در ایران برآورد می‌شود که اغلب کاربران ایرانی تنها دانلود اطلاعات می‌کنند و کمتر از ایمیل و پست الکترونیکی استفاده می‌کنند؛ براین اساس لزوم فرهنگ‌سازی برای استفاده از ایمیل در امور روزمره کشور احساس می‌شود. گفتنی است، ایمیل ملی "ایران" از شهریورماه 90 به صورت رسمی از سوی سازمان فناوری اطلاعات ایران به عنوان یکی از سازمان‌های زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات فعالیت خود را آغاز کرد؛ این سرویس دهنده می‌تواند بدون هیچ‌گونه محدودیتی به هر تعداد تقاضا برای دریافت پست الکترونیکی پاسخ دهد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :