آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9158
تاریخ انتشار : 28 خرداد 1391 3:58
تعداد بازدید : 452

تدوین اساسنامه شبكه پارك های علم و فناوری كشورهای اسلامی

مسوول پارك علم و فناوری گیلان گفت: اساسنامه شبكه پارك های علم و فناوری كشورهای اسلامی هفته اول شهریور ماه تدوین می شود.

 ایرنا- دكتر مجید متقی طلب گفت: این شبكه از طریق كمیته علم و فناوری سازمان همكاری اسلامی‌ برگزار می‌شود.
 متقی طلب افزود: این شبكه قرار است در نشست نمایندگان كشورهای اسلامی‌كه هفته اول شهریور ماه در گیلان برگزار می‌شود تدوین شود.
 وی خاطر نشان كرد: تاكنون 10 كشور برای عضویت در این شبكه ثبت‌نام كرده‌اند.
مسوول پارك علم و فناوری گیلان در پاره‌ای دیگر از سخنان خود به برگزاری همایش سرمایه گذاری استان گیلان در مهرماه اشاره كرد و گفت: در این همایش كه با مجریت پارك علم و فناوری گیلان برگزار می‌شود تمام ظرفیت‌های قابل سرمایه‌گذاری استان در سطح ملی و بین‌المللی معرفی می‌شود تا افراد علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری با این ظرفیت‌ها آشنا شوند.
 متقی طلب بحث سرمایه گذاری برای طرح‌ها را از معضلات مهم پارك‌های علم و فناوری خواند و گفت: برای این موضوع سایتی را طراحی كرده‌ایم كه سه پنجره ارایه طرح، معرفی سرمایه‌گذار و شخصی كه این دو پنجره را به هم وصل كند مشخص شده است.
 وی در پاره‌ای دیگر از سخنان خود به برگزاری پنجمین جشنواره فكر برتر در نیمه اول مهر در پارك علم و فناوری گیلان اشاره كرد و گفت: امسال برای نخستین بار نوآوران و مبتكران كشورهای حاشیه خزر در این جشنواره شركت خواهند كرد.
 متقی طلب ابزار امیدواری كرد كه این اقدام نخستین قدم در ارتباط با بین‌المللی شدن این جشنواره باشد.
 مسوول پارك علم و فناوری گیلان هدف از برگزاری این جشنواره را عمدتا استعدادیابی و پیدا كردن ایده‌ها و نوآوری‌هایی عنوان كرد كه قابلیت تبدیل به تجاری‌سازی را دارند.
 به گفته متقی طلب شركت در این جشنواره هیچ محدودیتی ندارد و تمامی ‌علاقه‌مندان از سه سطح دانش‌آموزی، دانشجویی و آزاد می‌توانند در آن شركت كنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :