آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9162
تاریخ انتشار : 28 خرداد 1391 3:8
تعداد بازدید : 485

نماینده مردم تهران در مجلس

تعرفه خدمات مخابراتی باید مطابق با میزان تورم تغییر کند

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اعتقاد بر اینکه تعرفه خدمات مخابراتی باید مطابق با میزان تورم تغییر کند، اعلام کرد: افزایش تعرفه تلفن ثابت اقدامی منطقی بوده است.

موبنا - محمد سلیمانی با بیان اینکه افزایش تعرفه تلفن ثابت در راستای هدفمند کردن یارانه‌ها  صورت نگرفته، گفت: نمی توان این افزایش تعرفه را با هدفمند کردن یارانه‌ها توجیه کرد.
وی با تاکید بر اینکه تعرفه‌های مخابراتی باید با توجه به تورم به صورت سالیانه افزایش داشته باشد، ادامه داد: بسیاری از اپراتورهای تلفن ثابت در خصوص جبران هزینه‌های خود با مشکل مواجه هستند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت نهم با بیان اینکه در همه کشور افزایش تعرفه با  تغییرات تورمی صورت می‌گیرد، ادامه داد: در صورتی که تعرفه‌های مخابراتی با  توجه میزان تورم در همه بخش‌های اقتصادی تغییر نکند، درآمد شرکت‌های فعال در این حوزه کاهش پیدا می‌کند و آنها با مشکل جدی تورمی مواجه می‌شوند.
به گفته سلیمانی در شرایط حاضر با واگذاری 25میلیون خط تلفن ثابت در سراسر کشور، این سرویس مخابراتی اشباع شده و دیگر اپراتور فعال در این حوزه نمی‌توانند از طریق واگذاری خط تلفن ثابت کسب درآمد کنند، برهمین اساس افزایش تعرفه در این راستا اقدامی ضروری به نظر می‌رسید.
افزایش  تعرفه تلفن ثابت در حالی  صورت گرفته است که این تعرفه‌ آخرین بار در سال ۸۳ اصلاح و تغییر کرده و از آن زمان به بعد بدون تغییر مانده بود و کشورمان در ITU از نظر رتبه‌بندی تعرفه تلفن ثابت به عنوان ارزان‌ترین کشور از نظر مبلغ تعرفه مکالمات تلفن ثابت شناخته شده است.
در جلسه شماره ١٣٧ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات عطف به درخواست‌های شرکت مخابرات و با عنایت به افزایش هزینه نگهداری و اجرایی و جلوگیری از زیاندهی شبکه تلفن ثابت، موضوع را بررسی و مقرراتی را تصویب کرد.براساس تصمیم‌گیری کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تعرفه مکالمات تلفن ثابت به ثابت شهری در استان‌هایی که در آنها طرح هم کدسازی انجام نشده است، به ازای هر ١٢٠ ثانیه یک پالس تعیین می‌شود.همچنین تعرفه مکالمات تلفن ثابت به ثابت شهری در استان‌هایی که در آن‌ها طرح هم کدسازی انجام شده است، به صورت یکنواخت در کل استان به ازای هر ١٠۵ ثانیه یک پالس تعیین می‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :