آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9171
تاریخ انتشار : 28 خرداد 1391 3:47
تعداد بازدید : 382

ساخت باتری هایی که در گرما هم داغ نمی کند

یک شرکت تجاری موفق به طراحی نمونه اولیه یک باتری شده که حتی در هوای بسیار گرم هم داغ نمی کند و برای خنک نگهداشتن آن نیازی به فن و تجهیزات اضافی نیست.

 فارس- A123 Systems طراح این باتری می‌گوید فناوری جدید را می‌توان به باتری‌های لیتیومی‌اضافه کرد تا در شرایط بسیار بد آب و هوایی هم قابل استفاده باشند.
 با این حساب نیاز به نصب سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی در وسایل الکترونیکی از بین می‌رود و می‌توان این وسایل را به صورت کوچک‌تر و سبک‌تر طراحی کرد.مزیت دیگر این فناوری کاهش مصرف انرژی است. در مجموع فناوری یاد شده باعث خواهد شد قیمت تمام شده انواع وسایل الکترونیکی به میزان قابل توجهی کاهش یابد.تحلیل گران می‌گویند فناوری یاد شده که Nanophosphate EXT نام گرفته شیوه استفاده از باتری‌های قابل شارژ در وسایل الکترونیکی اعم از رایانه‌ها، وسایل خانگی، سیستم‌های چندرسانه‌ای و غیره را به طور اساسی تغییر خواهد داد. اعلام این اختراع باعث افزایش ارزش سهام شرکت سازنده به میزان 61 درصد شده است.
در حال حاضر نصب سیستم‌های خنک کننده در انواع وسایل الکترونیکی باعث افزایش 10 تا 20 درصدی قیمت تمام شده آنها می‌شود که مشکلات باتری‌های لیتیومی‌یکی از علل اصلی این امر است. شرکت A123 یک شرکت نوپاست که توسط دانشگاه ام آی تی تاسیس شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :