آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9172
تاریخ انتشار : 28 خرداد 1391 3:49
تعداد بازدید : 488

62 درصد از فروش تبلت در 2012 از آن آی پد است

موسسه IDC پیش بینی کرده است که در سال جاری میلادی 4/107 میلیون دستگاه تبلت در سراسر جهان به فروش خواهد رسید که سهم اپل از آن 5/62 درصد خواهد بود.

فناوران- سهم تبلت‌های آندروییدی از این بازار 5/36 درصد خواهد بود. در مورد تبلت‌های تحت ویندوز ۸ نیز می‌توان گفت که در سال جاری این دستگاه‌ها تهدیدی برای آی‌پد و آندرویید محسوب نخواهند شد و به جنگ این دو رقیب بزرگ وارد نمی‌شوند.
آمارهای گزارش IDC حاکی از این مساله است که در بازار تبلت‌ها بیشترین سهم در اختیار دو سیستم عامل اپل و آندرویید گوگل است و مابقی سیستم عامل‌ها همچنان در حاشیه قرار دارند.
به عنوان نمونه، سهم سیستم عامل شرکت ریم تولید کننده پلی بوک بلک بری از بازار با 7/0 درصد کاهش به نسبت سال گذشته به یک درصد در سال ۲۰۱۲ خواهد رسید. بنابر پیش‌بینی IDC، پیشتازی iOS و آندوریید در این بازار تا سال ۲۰۱۶ میلادی ادامه خواهد داشت.
سهم آی‌پد اپل به نسبت سال گذشته از بازار حدود چهار درصد رشد داشته است که این موضوع یک شکست نه چندان بزرگ برای گوگل خواهد بود.
IDC معتقد است که رایانه‌های لوحی تحت ویندوز ۸ که عرضه عمومی‌آنها در تابستان آغاز خواهد شد، تغییر قابل ملاحظه‌ای در روند این بازار تا پایان سال میلادی ایجاد نخواهند کرد. بلکه این تبلت‌ها به تدریج از سال‌های آینده می‌توانند سهم خود از بازار را افزایش دهند. البته IDC در پایان این گزارش آورده است که هنوز برای پیش‌بینی در مورد سیستم عامل ویندوز ۸ و موفقیت احتمالی آن زود است و باید منتظر عکس العمل بازار نسبت به آن بود.

 

 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :