آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91737
تاریخ انتشار : 29 دی 1394 11:43
تعداد بازدید : 678

استقرار ۲۰۰ شرکت دانش بنیان در اطراف دانشگاه شریف

یک عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف از استقرار ۲۰۰ شرکت دانش بنیان در اطراف دانشگاه شریف خبر داد.


مهر - رضا روستا آزاد در همایش علمی ترویجی کیمیا در دانشگاه خواجه نصیر گفت: تحولات جدی در دنیا در سطح زندگی، فضای کار و ... اتفاق افتاده و کسانی که بتوانند خود را با این تحولات همگام سازند می توانند در آینده نقشی ایفا کنند.
وی با بیان اینکه منشاء این تحولات جدی در دانشگاه ها است، افزود: باید دانشجویان برای انتخاب شرکای خود با طراحی ایده از فرصت های بوجود آمده در دانشگاه ها استفاده کنند تا در راستای اجرایی کردن ایده خود گام بردارند.
روستاآزاد ادامه داد: اکنون در اطراف دانشگاه شریف ۲۰۰ شرکت دانش بنیان تشکیل شده و فارغ التحصیلان و دانشجویان در حال استقرار در این شرکت ها هستند.
وی اظهار داشت: ارتباط بین دانشگاه با شرکت ها در دانشگاه شریف نزدیک به یک دهه زمان برد و در سالهای ابتدایی، برخی اساتید مخالف بودند که دانشجویان سال اولی به فکر راه اندازی شرکت دانش بنیان باشند. در صورتی که باید در همان ابتدای تحصیل، این جهت گیری ها انجام شود.
عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی شریف ادامه داد: پسندیده نیست که یک دانشجوی دانشگاه برجسته بعد از فارغ التحصیلی به فکر اشتغال در ارگان خاصی باشد چرا که این افراد باید خود استخدام کننده باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :