fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 91743
  تاریخ انتشار : 29 دی 1394 12:0
  تعداد بازدید : 638

  عرضه نخستین حافظه جامد سازمانی ۱۳ ترابایتی

  شرکت Fixstars روز گذشته یک حافظه جامد 13 ترابایتی را با نام SSD-13000M عرضه کرد و توضیح داد سازمان های سراسر جهان از فوریه امسال می توانند این دستگاه را خریداری کنند.

  رایورز- پرظرفیت ترین حافظه جامد که در حال حاضر در بازار جهانی فروخته می شود ۶ ترابایت گنجایش دارد و عرضه محصولی با حافظه داخلی ۱۳ ترابایت می تواند یک تحول بزرگ در این زمینه محسوب شود.
  البته شرکت Fixstars هنوز قیمت نهایی این محصول برای بازار جهانی را اعلام نکرده است؛ ولی «شین ژو» سخنگوی این شرکت پیش بینی کرد که هزینه هر یک گیگابایت در این سیستم یک دلار محاسبه می شود و به همین خاطر می توان قیمت نهایی آن را ۱۳ هزار دلار برآورد کرد.
  شرکت Fixstars اعلام کرد این حافظه جامد ۱۳ ترابایتی را به صورت مستقیم می فروشد و قصد ندارد برای عرضه آن با فروشگاه های اینترنتی 
  همکاری کند.
  این شرکت با هدف تامین نیاز سازمان ها حافظه های جامد خود را توسعه می دهد. ولی در نظر دارد در آینده حافظه های خانگی را هم روانه بازار کند. این حافظه جامد ۲.۵ اینجی مبتنی بر اسلات 
  SATA 6 روی مادربوردها ساخته شده است. سرعت خواندن اطلاعات در این حافظه جامد ۵۸۰ مگابایت در ثانیه و سرعت دریافت اطلاعات آن هم ۵۲۰ مگابایت در ثانیه اعلام شده است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :