آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91744
تاریخ انتشار : 29 دی 1394 12:2
تعداد بازدید : 602

مایکروسافت :

بیشتر پردازنده های جدید تنها با ویندوز 10 کار خواهند کرد

در جهت سیاست گذاری جدید مایکروسافت در رابطه با تبدیل ویندوز ۱۰ از محصول به یک سرویس قابل توسعه، به نظر می رسد اکثر تولیدکننده پردازنده در جهان همچون اینتل، AMD و کوالکام نیز در آینده ای نه چندان دور محصولاتی صرفاً سازگار با ویندوز ۱۰ تولید خواهند کرد.


فارنت- تا پیش از این به طور معمول دارندگان سیستم های قدیمی بابت عدم امکان ارتقای دستگاه خود به نسخه های جدید سیستم عامل ویندوز نگران بودند. این در حالی است که این نگرانی با اعلام سیاست جدید مایکروسافت و شرکای سخت افزاری آن وارد فاز جدیدی خواهد شد که در بدترین حالت درست کار نکردن قطعات داخلی دستگاه را به همراه دارد.
به اذعان مایکروسافت، پردازنده های نسل بعد اینتل با کد Kaby Lak، یا پردازنده های ۸۹۹۶ کوالکام و تراشه های Bristol Ridg شرکت AMD، تنها توسط ویندوز ۱۰ پشتیبانی می شوند. 
این اقدام در جهت اجرای هرچه روان و بهینه تر ویندوز ۱۰ روی نسل بعدی تراشه های موبایلی و دسکتاپی صورت می گیرد.
در همین حال مدیر بخش سخت افزار ردموندی ها تری مایرسون، اعلام کرد که دستگاه های قدرت گرفته از تراشه های نسل ششمی اینتل موسوم به اسکای لیک نیز اگر تا اواسط سال آینده به ویندوز ۱۰ ارتقا پیدا نکنند، از دریافت به روزرسانی های جدید (به جز وصله های امنیتی) محروم خواهند شد. 
البته مشتریان و سازمان ها همچنان می توانند سیستم هایی خریداری کنند که از پردازنده جدید اسکای لیک اینتل پشتیبانی نمی کند.
سیاست گذاری جدید مایکروسافت بدون شک باعث رضایت هرچه بیشتر شرکای سخت افزاری این شرکت خواهد شد، زیرا آن ها را از زیر بار پر هزینه انتشار به روزرسانی های متعدد برای نسخه های مختلف ویندوز رهایی می دهد و در سوی دیگر باعث ترغیب هرچه بیشتر کاربران به استفاده از سرویس ویندوز ۱۰ می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :