آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 91763
تاریخ انتشار : 29 دی 1394 12:19
تعداد بازدید : 875

خواسته یک سهامدار: اپل انتشار گازهای گلخانه ای را به صفر برساند

اپل در مورد برنامه ها و اقدامات دوستدار محیط زیست در میان شرکت های آمریکایی به خود حسابی می بالد. اما جالب است بدانید که یکی از سهاماران این شرکت معتقد است که ارزشمندترین شرکت جهان باید بیش از اینها در محیط زیست موثر باشد.


VentureBeat- اپل اعلام کرد که در جلسه آینده سهامدارانش، جانتز منیجمنت (Jantz Management)، یکی از شرکت های سهامدار اپل چالش جدیدی برای این شرکت مطرح کرده و خواسته که طرحی را توسعه دهند که در آن همه شرکت های زیرمجموعه اپل و حتی کارخانجات آن تا سال 2030 موظف شوند که انتشار گازهای گلخانه ای را به صفر برسانند.
جانتز یکی از شرکت های سرمایه گذاری است که عوامل اجتماعی و محیطی را در تصمیمات سرمایه گذاری خود مد نظر قرار می دهد. این طرح به اپل مهلت می دهد که تا ژوئیه امسال گزارشی تهیه کند که در آن، امکان و گزینه های مورد نیاز برای اینکه تامین کنندگان و کارخانجات تولیدی نیز به این هدف برسند را ارزیابی کند. در طرح این شرکت سهامدار آمده است: سهامداران اپل را برای التزام به تولید در سرتاسر جهان با استفاده 100 درصدی از انرژی تجدیدپذیر و برای پیوستن به قانون «تعهد کسب وکارهای آمریکایی به مسایل اقلیمی» ستایش می کنند. با این حال، این اهداف تامین کنندگان را شامل نمی شود و همچنین اپل بازه زمانی برای دستیابی به این هدف ندارد. اما سهامداران معتقدند که برای اینکه این شرکت در مسایل مربوط به آب و هوا و شرایط محیط زیستی پیشگام باشد، باید تاریخی برای این هدف بلندپروازانه و تبدیل شدن به یک شرکت بدون آلاینده هوا مشخص شود. 
گفتنی است که جلسه سهامداران اپل روز 26 فوریه آینده است و باید خاطر نشان کرد که چنین طرح هایی از سوی سهامداران زمانی که توسط شرکت مورد مخالفت قرار می گیرند، به ناچار با شکست مواجه می شوند. 
شرکت های فناوری بیشتر از شرکت های دیگر برق مصرف می کنند و این مصرف هم مربوط به تولید محصولات می شود و هم مربوط به مصرف خود محصول. این پیشنهاد نیز در شرایطی مطرح شده که ماه گذشته اجلاس اقلیم پاریس برگزار شد و برآیندش این بود که اگر شرکت های فناوری کمپینی را در زمینه استفاده از انرژی های تجدیدپذیر تشکیل دهند، بدون شک تاثیر عمیق آن روی اقتصاد و صنایع خواهد بود. 
در این راستا، اپل در حال حاضر یکی از سبزترین شرکت های فناوری به شمار می آید و به همین دلیل هم قصد دارد سهامداران دیگرش را علیه این پیشنهاد بشوراند زیرا ادعا می کند که این شرکت هم اکنون نیز در جهت صفر کردن میزان انتشار گازهای گلخانه ای حرکت می کند. اپل می گوید که بر اثر همین تلاش ها بود که اواخر سال قبل طرحی برای راه اندازی یک نیروگاه تولید برق پاک به قدرت ۲ گیگاوات، در کشور چین مطرح شده است. همچنین اپل اعلام کرده که فاکسکان به عنوان یکی از اصلی ترین شرکایش با راه اندازی یک نیروگاه خورشیدی به قدرت ۴۰۰ مگاوات تا سال ۲۰۱۸ موافقت کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :