fanavaran
آخرین اخبار
   
  کد خبر : 91766
  تاریخ انتشار : 29 دی 1394 12:21
  تعداد بازدید : 567

  همکاری خودروسازان برای جلوگیری از هک شدن اتومبیل های هوشمند

  تعدادی از شرکت های خودروسازی قصد دارند با همکاری دولت آمریکا مانع از نفوذ هکرها به اتومبیل های هوشمند شوند، آنها نگرانند که این خطر بالقوه پیشرفت صنعت مذکور را کاهش دهد.

   خبرگزاری فارس- اگرچه تا به حال هیچ حمله سایبری به خودروهای هوشمند گزارش نشده، اما تعدادی از صاحب نظران امنیتی معتقدند بعد از همه گیر شدن این اتومبیل ها در سال های آینده، هکرها برای نفوذ به آنها تلاش خواهند کرد. خطرات ناشی از موفقیت حملات هکری به خودروها بسیار جدی است. زیرا از این حملات می توان برای از کار انداختن ترمز، قفل کردن فرمان و درها، مختل کردن سیستم تهویه مطبوع استفاده کرد و به راحتی سرنشینان اتومبیل هک شده را به قتل رساند. 
  وزارت حمل و نقل آمریکا امیدوار است که با همکاری صنایع خودروسازی امنیت اتومبیل های هوشمند را به حداکثر برساند و بر همین اساس توافقنامه ای با تمامی شرکت های مهم خودروساز در ایالات متحده منعقد شده است. بر اساس توافق مذکور خودروسازان و دولت با محققان امنیت سایبری همکاری خواهند کرد تا آسیب پذیری های تولیدات خود در حوزه فناوری اطلاعات را برطرف کنند. از سوی دیگر برای ارتقای امنیت روش های به اشتراک گذاری اطلاعات میان خودروها نیز تلاش خواهد شد. 


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :