آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9242
تاریخ انتشار : 30 خرداد 1391 3:8
تعداد بازدید : 723

نظام ارزيابي عملكرد سازمان فناوري اطلاعات ابلاغ شد

نظام ارزيابي عملكرد سازمان فناوري اطلاعات ايران، بر اساس برنامه هاي تدوين شده و با توجه به شاخص هاي عمومي و اختصاصي تعريف شده نهايي و ابلاغ شده است.

ايسنا- سيدهاشم تقوي،  مدير كل بازرسي و ارزيابي عملكرد سازمان فناوري اطلاعات ايران  با بيان اين مطلب گفت: براي اين منظور،‌ روش اجرايي مناسب در راستاي تشريح اقدامات لازم برای اجراي برنامه ارزيابي عملكرد سالانه در ابعاد شاخص‌هاي عمومي و اختصاصي مصوب معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهوري و بر اساس آيين‌نامه‌ها و دستورالعمل‌هاي اجرايي مواد 81 و 82 قانون مديريت خدمات كشوري طراحي و اجرايي شد.
وي با بيان اينكه تدوين برنامه راهبردي و به تبع آن اهداف عملياتي و ساليانه، اولين و مهم‌ترين گام استقرار نظام مديريت عملكرد محسوب مي‌شود،‌ تصريح كرد: در اين رابطه هيات مديره سازمان با در نظر گرفتن برنامه‌هاي توسعه، برنامه‌هاي اجرايي دستگاه، تكاليف و ماموريت‌هاي تعيين شده از سوي مراجع ذي‌صلاح و اقدامات بهبود بر اساس نتايج حاصل از ارزيابي سال قبل، برنامه راهبردي و اهداف عملياتي ساليانه سازمان را در ابعاد عمومي و اختصاصي به صورت سندي مدون تهيه و به تمام واحدهاي تابعه ابلاغ كرد.
مدير كل بازرسي و ارزيابي عملكرد شيوه عملياتي اين ارزيابي را بر اساس روش اجرايي كنترل مستندات و سوابق كيفيت عنوان كرد و گفت: آيين‌نامه اجرايي نظام مديريت عملكرد مواد 81 و82 قانون مديريت خدمات كشوري،‌ دستورالعمل اجرايي استقرار نظام مديريت عملكرد و تصويب نامه شوراي‌عالي اداري از جمله اسناد بالا دستي مورد توجه در اين ارزيابي محسوب مي‌شود.
وي با اشاره به شاخص‌هاي عمومي نظام ارزيابي عملكرد سازمان ادامه داد: استقرار و توسعه دولت الکترونیکی، ساماندهی نیروی انسانی، اصلاح ساختارها و تمرکززدایی، استقرار نظام جامع مدیریت عملکرد و ارتقا بهره‌وری، توانمندسازي منابع انساني و خدمت‌رساني به مردم و تكريم ارباب رجوع از جمله محورهاي اصلي شاخص‌هاي عمومي مدنظر در اين حوزه محسوب مي‌شود.
سيدهاشم تقوي درباره شاخص‌هاي تخصصي نيز تصريح كرد: از جمله شاخص‌هاي تدوين شده در اين حوزه مي‌توان به پایش وضعيت شاخص‌های توسعه فاوای کشور، ایجاد و راه‌اندازی مراکز داده استانی و تدوین استانداردها در حوزه فاوا اشاره كرد.
وي تاكيد كرد: درباره مكانيزاسيون سيستم نيز اقدام‌هاي موثري صورت گرفته كه تا پايان تابستان سال جاري پياده‌سازي خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :