آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9265
تاریخ انتشار : 30 خرداد 1391 3:3
تعداد بازدید : 452

با استفاده از ساختارهاي كريستالي IGZO و فناوری CAAC

صفحه نمایش های فوق پیشرفته شارپ در راه است

شارپ در كنفرانس سالانه SID 2012 اعلام كرد كه به زودي نسل جديدي از توليدات خود را با فناوری فوق پيشرفته ساختارهاي كريستالي IGZO كه CAAC نام دارند روانه بازار خواهد كرد.

فناوران - به گزارش پايگاه اطلاع رساني شارپ ورلد، اين فناوری نوين كه با همكاري آزمايشگاه Semiconductor Energy Laboratory به‌دست آمده اين‌بار در ساخت نمونه‌هاي آزمايشي پنل‌هاي 4K OLED و پنل‌هاي انعطاف‌پذير 4/3 اينچي با رزولوشن 540×960 به كار برده شده است. مزيت فناوری نوين CAAC در ايجاد رزولوشن بسيار بالا در ازای مصرف بسيار پايين انرژي است. همچنين به گفته كارشناسان شارپ با كاربرد اين هيولاي كريستالي روش عملكرد لمسي صفحات نمايشي به‌ميزان چشمگيري بهبود خواهد يافت و خطوط مرئي موجود در نمايشگرهاي پيشين كه به واسطه تابش ليزر در كريستال‌ها پديد مي‌آمد، كاملا حذف شده است و تصوير رويايي به تصوير واقعي تبديل مي‌شود.
فناوری صفحات IGZO بر اساس تركيب شيميايي «اينديوم، گاليوم و زينك اكسايد» ساخته شده است و مي‌تواند در نمايش جزیيات، شفافيتي به ميزان دو برابر بيشتر ايجاد كند و ضمن كاهش مصرف انرژي تا سطح 90 درصد با داشتن خاصيت جست‌وجوي لمسي پيشرفته، اين امكان را فراهم کند كه در زمان عدم حركت كريستال‌هاي مايع، سيگنال‌هاي لمسي بدون هيچ نوع نويزي شناسايي شده و كيفيت لمس به سطح كاملا مطلوبي ارتقا پيدا كند.  شارپ اعلام كرده است كه در نظر دارد اين فناوری جديد را به‌سرعت در تمام توليدات تجاري خود به‌كار گيرد.  اكنون توليد، توزيع و ارايه خدمات پس از فروش تلويزيون‌هاي شارپ در ايران از سوي ماديران انجام مي‌شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :