آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9266
تاریخ انتشار : 30 خرداد 1391 3:7
تعداد بازدید : 390

در بازار کسب‌وکار‌ها

تبلت های آندروییدی به زودی از آی پد جلو می زنند

شرکت اپل در چند سال گذشته توانسته با عرضه آی پد جایگاه بر تر بازار تبلت های را از آن خود کند و تاکنون در حوزه های مختلف از جمله در بازار کسب و کار ها پیشتاز بوده است.

همکاران سیستم- اما پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد اپل در ادامه این روند با چالش‌های جدی دست به گریبان خواهد بود.
به گزارش وب سایت infoworld، مطالعه جدیدی که توسط شرکت IDC صورت گرفته نشان می‌دهد که ۴۴ درصد از فعالان دنیای IT و کسب و کارهای تجاری که هم اکنون یک دستگاه آی‌پد دارند، تصمیم گرفته‌اند در ۱۲ ماه آینده یک تبلت تحت آندرویید بخرند. در این میان فقط ۲۷ درصد از این کاربران تصمیم گرفته‌اند دوباره از آی‌پد استفاده کنند.
در این مطالعه ۳۱۲۴ نفر از فعالان دنیای IT و فعالان بازار کسب و کارهای تجاری در سراسر جهان شرکت کرده‌اند. 71 درصد از این شرکت کنندگان به پژوهشگران گفته‌اند هم‌اکنون از یک تبلت استفاده می‌کنند. ۵۱ درصد از آنها هم گفته‌اند یک تبلت آی‌پد دارند.
نتایج این پژوهش حاکی از این است که اکثر فعالان دنیای IT و کسب و کارهای تجاری در خریدهای بعدی خود رایانه‌های لوحی تحت آندرویید را به آی‌پد اپل ترجیح می‌دهند. سه درصد از این فعالان نیز نسبت به خرید یک تبلت تحت ویندوز ۸ ابراز تمایل کرده‌اند.
یکی از یافته‌های جالب این پژوهش این است که علاقه فعالان کسب و کارهای تجاری به تبلت‌های در نقاط مختلف جهان تفاوت‌های معناداری با هم دارد. در آفریقا ۴۴ درصد از این فعالان گفته‌اند قصد دارند یک تبلت آندروییدی خریداری کنند. در این قاره فقط ۲۱ درصد نسبت به خرید آی‌پد ابراز تمایل کرده‌اند. در کشورهای اروپایی نیز ۲۳ درصد از فعالان نسبت به خرید آی‌پد و ۴۹ درصد هم نسبت به خرید تبلت آندرویید ابراز تمایل کرده‌اند. شاغلان آمریکای شمالی و زلاندنو هم کمترین میزان علاقه به تبلت آندروییدی را نشان داده‌اند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :