آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9300
تاریخ انتشار : 31 خرداد 1391 3:48
تعداد بازدید : 1171

نخستین دوره مسابقات رایانه ای «جام دیجیتال» شهریور ماه آغاز می شود

مدیر نخستین مسابقات بین المللی بازی های رایانه ای از آغاز نخستین دوره این مسابقات با نام (جام دیجیتال) از ابتدای شهریورماه خبر داد و گفت: تیم برنده عضو تیم ملی می شود و از تیم ملی حقوق دریافت خواهد کرد.

فناوران- رسول رضوانی  در نشستی با خبرنگاران، از آغاز نخستین دوره مسابقات بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای (جام دیجیتال) از شهریورماه خبر داد.
مدیر نخستین مسابقات بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای  گفت: تیم‌های منتخب از تمام استان‌های کشور از ابتدای شهریور ماه 91 برای شرکت در لیگ بازی‌های رایانه‌ای گرد هم می‌آیند و تیم برنده عضو تیم ملی بازی‌های رایانه‌ای می‌شود و از تیم ملی حقوق‌‌ دریافت خواهد کرد.
وی گفت: علاوه بر 9 کشور عضو اکو، 9 کشور دیگر (آلمان، بلغارستان، رمانی، کره جنوبی، عراق، عربستان، فرانسه و چین) که برترین‌های جهان هستند به این مسابقات دعوت شده‌اند.
مدیر نخستین مسابقات بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای در توضیح اینکه چه دلیلی وجود دارد که مرکز رسانه‌های دیجیتال در پی گسترش بازی‌های رایانه‌ای باشد، گفت: در گذشته در دوران کودکی بچه‌ها بیشتر بیرون بازی می‌کردند؛ اما هم‌اکنون بچه بین 7 سال تا 10 ساله سراغ نداریم که بازی رایانه‌ای نکند اما در همین سن بچه‌هایی هستند که فوتبال واقعی بازی نمی‌کنند، بنابراین پرداختن به بازی رایانه‌ای قطعا جای کار دارد.
وی در خصوص اینکه تاکنون چند نفر برای شرکت در لیگ جام دیجیتال اعلام آمادگی کرده‌اند، گفت: ظرفیت 30 هزار نفری این دوره هم‌اکنون تکمیل شده است و در حال تکمیل مدارک ثبت‌نام کنندگان هستیم.
رضوانی در خصوص اینکه چرا مراحل تکمیل ثبت‌نام به چند روز زمان نیاز دارد، گفت: اگر بتوانیم اطلاعات کامل پنج هزار نفر را در اختیار کمیته المپیک قرار دهیم، سال آینده می‌توانیم علاوه بر فدراسیون، کنفدراسیون بازی‌های رایانه‌ای را نیز تشکیل دهیم.
رضوانی در توضیح بیشترین شرکت کنندگان در استان‌های کشور، گفت: به ترتیب شهرهای تهران،‌ اصفهان، کرج، شیراز و مشهد بیشترین ثبت‌نام کنندگان را به خود اختصاص داده‌اند.
رضوانی همچنین در خصوص علت تعیین هزینه 20 هزار تومانی برای ثبت‌نام در لیگ بازی‌های رایانه‌ای توضیح داد: هزینه اولیه ثبت‌نام در تمام استان‌ها 20 هزار تومان است که هر استان می‌تواند 10 نفر را به صورت رایگان و 100 نفر را با تخفیف 50 درصدی ثبت‌نام کند.
 وی افزود: دلیل تعیین مبلغ این است که ثابت کنیم بچه‌هایی که بازی‌ رایانه‌ای می‌کنند چقدر این کار برایشان مهم است و 30 هزار ثبت‌نام کننده فعلی نشان می‌دهند که اینها مدعی قهرمانی هستند. رضوانی تاکید کرد: این دوره از بازی‌های جام دیجیتال در چهار رشته FIFA PC , FIFA XBOX, PES PC و PES XBOX برگزار می‌شود و هر رشته مقام‌های اول تا سوم را خواهد داشت.
 وی ادامه داد: در هر یک از چهار رشته جایزه بین‌المللی نفر اول سه هزار دلار، نفر دوم بین‌المللی دو هزار دلار و نفر سوم بین‌المللی یکهزار دلار است.
 رضوانی گفت: علاوه بر جایزه بین‌المللی برای برندگان دوره کشوری نیز جایزه پیش‌بینی شده که البته به غیر از جایزه مالی، دیگر مزایای این امتیاز برای برندگان حایز اهمیت است.
 وی توضیح داد: از جمله اینکه از تاریخ اول شهریورماه که لیگ جام دیجیتال آغاز می‌شود تیم‌های برتر لیگ، عضو تیم ملی بازی‌های رایانه‌ای می‌شوند و از این تیم حقوق دریافت می‌کنند.
 وی در خصوص نتایج دوره‌ پیشین برگزاری مسابقات بازی رایانه‌ای در سطح استان‌ها گفت: در دوره پیش افرادی جذب شدند که در بازی رایانه‌ای نخبه بودند و امروز علاوه بر بازی در فضای سایبری به صورت تخصصی به ما کمک می‌کنند.
راه‌اندازی 250 مجتمع دیجیتال
مدیر اجرایی شبکه ملی فرهنگ با اشاره به اجرای فاز نخست ایجاد مراکز فرهنگی دیجیتال در کشور که از 9 خرداد ماه آغاز شده است، گفت: هم اکنون 250 مجتمع دیجیتال در کشور ایجاد شده و تا شهریورماه نیز 250 مجتمع دیجیتال دیگر به شبکه ملی فرهنگ افزوده خواهد شد.
  مهدی میلانی‌زاده در ادامه این مراسم بازدید شبکه ملی فرهنگ را مجموعه‌ای سازمان یافته سامانه‌های برخط، مراکز فرهنگی دیجیتال و اقدامات آموزشی و اطلاع رسانی عنوان کرد که با هدف استفاده بهینه از فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور اجرایی شده است و گفت: هم‌اکنون در جنوبی‌ترین نقطه کشور یعنی جزیره ابوموسی تا شمالی‌ترین نقطه کشور یعنی جلفا و در زاهدان به عنوان شرقی‌ترین و کردستان به عنوان غربی‌ترین نقطه کشور مراکز فرهنگی دیجیتال راه‌اندازی شده است.
وی با بیان اینکه در فاز بعدی شبکه ملی فرهنگ، راه‌اندازی 250 مرکز دیجیتال هدف‌گذاری شده است، خاطرنشان کرد: در این فاز علاوه بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، در کتابخانه‌های عمومی نیز این مجتمع‌ها را راه‌اندازی خواهیم کرد.
میلانی زاده با اشاره به برنامه‌های مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال مبنی بر گسترش مجتمع‌های دیجیتال در سراسر کشور ادامه داد: به زودی و براساس برنامه‌های دردست اقدام سامانه‌های آنلاین را راه‌اندازی خواهیم کرد که امکانی برای اصحاب فرهنگی به وجود خواهد آورد تا محتواهای خود را در قالب یک شبکه و یا درگاه ارایه دهند.
مدیر اجرایی شبکه ملی فرهنگ نقطه نهایی این طرح را ایجاد سامانه‌های آنلاینی عنوان کرد که امکان دسترسی افراد را در منازل به انواع محتوای تولید شده فراهم آورد و حمایت از بازی سازان داخلی را از دیگر برنامه‌های این شبکه عنوان کرد و گفت: تلاش داریم مراکز فرهنگی دیجیتال را به سمتی هدایت کنیم که بازیهایی تولید کنند که جذابیت لازم را برای استفاده عموم داشته باشند.
 برگزاری جام اتومبیل‌رانی دیجیتال در کشور
وی با اشاره به برگزاری جام فوتبال دیجیتال در کشور گفت: پس از این جام که در مجتمع‌های دیجیتال سراسر کشور برگزار می‌شود در پنج منطقه کشور شامل شهرهای شمالی، منطقه بم، خلیج فارس و کیش مسابقات بین‌المللی رالی رایانه‌ای را برگزار خواهیم کرد.
در این مراسم رسول رضوانی، مسوول برگزاری مسابقات جام دیجیتال، با اشاره به برگزاری نخستین دوره مسابقات بین‌المللی بازی‌های رایانه‌ای جام دیجیتال که از 17 تا 29 تیرماه سال جاری در کشور برگزار می‌شود، گفت: در این مسابقات علاوه بر ایران 18 کشور خارجی نیز حضور خواهند داشت.
 وی با بیان اینکه 9 کشور عضو اکو و کشورهای عراق، عربستان، بلغارستان، آلمان، رومانی، کره جنوبی، فرانسه و چین در این مسابقات حضور دارند، تصریح کرد: تاکنون بالغ بر 30 هزار نفر در ایران برای حضور در این مسابقات ثبت نام کرده اند که بیشتر تعداد متقاضیان نیز از شهرهای تهران، اصفهان، کرج ، شیراز، مشهد و خوزستان هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :