آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9303
تاریخ انتشار : 31 خرداد 1391 3:52
تعداد بازدید : 534

سازمان فناوری اطلاعات با کمیسیون ملی یونسکو همکاری می کند

سازمان فناوری اطلاعات ایران و کمیسیون ملی یونسکو در ایران، همکاری های خود را به منظور تنظیم چارچوب همکاری های مشترک در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات و ارتقای جایگاه کشورمان در مجامع بین المللی گسترش می دهند.

روابط عمومی وزارت ارتباطات- مهندس علی حکیم جوادی معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران  ضمن بیان این مطلب گفت: حرکت در راستای تحقق اهداف فناوری اطلاعات ایران در برنامه پنجم توسعه کشور و در راستای ارتقای جایگاه و موقعیت کشور در این حوزه و پیگیری مصوبات اجلاس جهانی سران درباره جامعه اطلاعاتی و سایر مصوبات مجامع بین‌المللی از جمله اهداف گسترش همکاری‌ها با کمیسیون ملی یونسکو در ایران محسوب می‌شود.
وی با بیان این مطلب که تفاهم نامه همکاری در این خصوص به امضای دو طرف رسیده است، افزود: بر اساس این تفاهم نامه، کمیسیون ملی یونسکو در ایران و سازمان فناوری اطلاعات ایران، همکاری‌های لازم را به منظور تدوین شاخص‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات در آموزش در راستای برنامه‌های کلان کشور و فعالیت‌های یونسکو را در این حوزه عملیاتی خواهند کرد.
معاون وزیر ارتباطات تصریح کرد: همچنین، کمیسیون ملی یونسکو در ایران حمایت و همکاری‌های لازم را برای گسترش فعالیت‌های بین‌المللی در بخش فناوری اطلاعات و انتقال موثر پیشرفت‌های کشور در حوزه به کارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات به یونسکو اجرایی می‌کند.
وی خاطر نشان کرد: همکاریهای لازم به منظور تدوین شاخص‌های سواد اطلاعاتی در راستای برنامه‌های کلان کشور و فعالیت‌های یونسکو و تدوین گزارشات ملی از جمله گزارش ملی شاخص‌های به کارگیری فناوری اطلاعات در آموزش، گزارش پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در پیگیری مصوبات WSIS و سایر گزارشات مورد نیاز کشور از دیگر محور‌های این تفاهم‌نامه محسوب می‌شود.
رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان این مطلب که توسعه هدفمند و هوشمندانه تعاملات با کشورها، نهادها و مجامع بین‌المللی در حوزه فناوری اطلاعات بر پایه منافع و مصالح ملی از جمله راهبردهای 14 گانه تعریف شده برای توسعه فناوری اطلاعات در کشور است گفت: بر همین اساس و به منظور شناسایی مجامع بین‌المللی و حضور پرنگ در تصمیم‌سازی‌های این حوزه، برنامه‌های گسترده‌ای در سازمان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :