آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 9304
تاریخ انتشار : 31 خرداد 1391 3:1
تعداد بازدید : 985

دستگاه های دولتی و حاکمیتی بر اساس استانداردهای بومی ارزیابی می شوند

رییس امور توسعه دولت الکترونیکی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور با تاکید بر ساماندهی وب گاه های حاکمیتی برای ارایه خدمات بهتر به مردم، گفت: در سومین جشنواره ارزیابی وب گاه های حاکمیتی و دولتی این وب گاه ها بر اساس استانداردهای بومی مورد ارزیابی قرار می گیرند.

واحد ارتباطات دبیرخانه شورای عالی اطلاع‌رسانی- مهندس علی رضی با اشاره به اهمیت وب‌گاه‌ها و پورتال‌های دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی تصریح کرد: وب‌گاه‌ها نقاط ارتباطی مردم با دستگاه‌ها هستند و با توجه به توسعه دولت الکترونیکی و قوانین مرتبط با آن در کشور، خدمات الکترونیکی دستگاه‌ها که از طریق این وب‌گاه‌ها ارایه می‌شود، در حال افزایش است؛ بر این اساس نیاز است که وب‌گاه‌ها به عنوان نقطه ارتباطی دستگاه‌های حاکمیتی با مردم از یک اصول مشخص و استاندارد برخوردار باشند، تا مردم به راحتی بتوانند از خدمات استفاده کنند.
 وی با بیان اینکه در یک سال گذشته معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور تمامی سعی خود را برای ارتقای امنیت پورتال و وب‌گاه‌ها و همچنین ارزیابی آنها به‌ کار گرفته است، افزود: شرکت در جشنواره ملی فاوا در اردیبهشت ماه امسال منتج به ارزیابی پورتال‌های استانی شد و هم اکنون نیز تلاش کرده‌ایم به صورت تخصصی‌تر با حضور و همکاری در جشنواره ارزیابی وب‌گاه‌های حاکمیتی، وب‌گاه‌ها مورد سنجش قرار بگیرند.
رییس امور توسعه دولت الکترونیکی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی ریاست جمهوری ارزیابی وب‌گاه‌های دستگاه‌های اجرایی را در دستور کار این معاونت با همکاری شورای عالی اطلاع رسانی عنوان کرد و گفت: این موضوع با جدیت دنبال می‌شود.
 وی با اشاره به ارزیابی عملکرد سالانه دستگاه‌های اجرایی و حاکمیتی تصریح کرد: ساماندهی مناسب تمامی وب‌گاه‌های حاکمیتی و اجرایی به لحاظ محتوایی، کمی و کیفی صورت خواهد گرفت.
 وی با اشاره به خروجی جشنواره ارزیابی وب‌گاه‌های حاکمیتی گفت: بر اساس دو دوره گذشته این جشنواره، شاخص‌هایی تعیین شد که در مقاطع مختلف بر اساس استانداردهای بومی عملکرد و محور توسعه دولت الکترونیکی دستگاه‌ها را مورد ارزیابی قرار دهد.
این مقام مسوول، استانداردسازی ساختار درگاه‌های خدمات دولت الکترونیکی را از نکات ضروری و مورد نیاز عنوان کرد که سبب می‌شود خدماتی که در این وب‌گاه‌های ارایه می‌شود، با استاندارد بهتری، عملیاتی و کاربردی شود.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :