آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93595
تاریخ انتشار : 5 بهمن 1394 11:55
تعداد بازدید : 951

مراجعه بدون خرید در بازار افزایش یافت

در پی افزایش دوباره نرخ دلار آزاد و رسیدن آن به حدود 3665 تومان، بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتری با افزایش میزان مراجعه مواجه شد، اما این مراجعات به رشد خرید نینجامیده است.

به گفته فعالان بازار، با توجه به این موضوع که نرخ دلار مدام در نوسان است، کاهش شدید حجم تقاضا از بازار موضوع تعجب برانگیزی نیست، اما با لحاظ کردن موضوع لغو تحریم ها، موضوع رشد قیمت دلار آزاد موجب نگرانی خریداران شده است. به همین دلیل برای پیگیری روند قیمت ها به بازار مراجعه می کنند؛ مراجعه ای که به خرید ختم نمی شود.
علی مولوی، یکی از فعالان بازار نوت بوک در این زمینه می گوید: رشد نرخ دلار در روزهای گذشته به رشد قیمت در بازار  منجر نشده است، اما خبری از خرید و فروش کالا نیست. 
این فعال بازار می افزاید: اگر روند صعودی قیمت دلار و یا حتی نوسان قیمت دلار ادامه یابد، امسال هم بازار شب عید را از دست خواهیم داد.
یکی دیگر از فعالان بازار کامپیوتر هم با تایید این موضوع می گوید: در هفته های گذشته میزان تقاضا از بازار کامپیوتر به حد صفر رسیده است که این موضوع ناشی از رشد شدید قیمت دلار آزاد است. 
این فعال بازار با تایید این موضوع که محصولات گران قیمت فروش بسیار کمتری دارند، می گوید: بیشتر فروشندگان محصولات گران قیمت از عرضه این محصولات به بازار خودداری می کنند، زیرا در صورت تغییرات قیمت، تفاوت قیمت قبل و بعد از نوسان در مورد این محصولات محسوی تر است تا کالاهای ارزان قیمت.
فعالان بازار اعلام کردند که اگر چه امید زیادی به حفظ بازار شب عید دارند، اما با لحاظ کردن شرایط فعلی بارقه هایی از ناامیدی در دل آنها به وجود آمده است.
آنان می گویند که همچنان باید منتظر تغییرات قیمت دلار در بازار بود.  


نظر شما



نمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :