آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 93599
تاریخ انتشار : 5 بهمن 1394 12:2
تعداد بازدید : 1044

هشدار مرکز ماهر در مورد یک بدافزار بانکی

مرکز ماهر در مورد فعالیت بدافزار بانکی SlemBunk هشدار داد.

فناوران- ماه گذشته یکسری از برنامه های کاربردی حاوی بدافزار و تروجان موسوم به SlemBunk شناسایی شدند که خود را به جای برنامه های قانونی و مجاز موسسات مالی و بانک ها معرفی کرده بودند، این بدافزار اندرویدی خطرناک می تواند داده های بانکی کاربران را به سرقت ببرد.
SlemBunk در برنامه های کاربردی معمولی و پرطرفدار ظاهر می شود و پس از اجرا به صورت مخفیانه و ناشناس به کار خود ادامه می دهد و توانایی Phishing برای برداشت اطلاعات کاربری به هنگام اجرای همراه بانک در زمان اصالت سنجی را دارد.
هنگامی که همراه بانک اجرا شود، SlemBunk مورد نظر آغاز به کار کرده و اقدام به Phishing اطلاعات بانکی کاربر می کند و این اطلاعات را به سرور موردنظر خود انتقال می دهد.
لازم به ذکر است که این تروجان محدوده های جغرافیایی آسیا و اقیانوسیه، اروپا و آمریکا را هدف قرار داده است.
همان طور که این تروجان بانک های بیشتری را برای اهداف خود پوشش می دهد، کدهای آن هم پیچیده تر می شوند به گونه ای که نمونه های جدیدتر این تروجان از تکنیک های مختلفی برای پنهان کردن کدهای خود در مقابل تشخیص از طریق مهندسی معکوس استفاده کرده است. 
ایجاد واسط های لاگین شخصی سازی شده متناسب با تنوعی که بانک های معتبر در سرویس های مدیریت مالی برای مشتریان تامین می کنند، قابلیت اجرا در پس زمینه گوشی و مانیتور کردن فرآیندهای در حال اجرا و تشخیص در اجرای برنامه های کاربردی قانونی ویژه (همراه بانک ها) و نمایش هوشمندانه واسط های کاربری جعلی برای لاگین از شاخص ها و رفتارهای SlemBunk ر ا دارد.
سرقت اطلاعات کاربری و انتقال آنها به سرور فرماندهی و کنترل از راه دور، دریافت اطلاعات حساس دستگاه موردنظر، دریافت و اجرای فرمان های ارسالی از طریق پیام های متنی و ترافیک شبکه و توانایی ماندگاری در دستگاه آلوده شده از دیگر شاخص ها و رفتارهای SlemBunk است.
کاربران باید همراه بانک خود را از سایت رسمی بانک مورد نظر دریافت کنند و برنامه های کاربردی بانکی و مالی خود را هیچگاه از سایت های متفرقه دریافت نکنند. همچنین سایر برنامه های کاربردی باید از فروشگاه رسمی گوگل دریافت و دستگاه های اندرویدی بروز رسانی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :